Emlak TOKİ’nin İzmir Projesinde Başvuru Süreci Başladı!

TOKİ’nin İzmir Projesinde Başvuru Süreci Başladı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, İzmir’in Tire ilçesinde alt ve orta gelirliler için hayata geçirilen TOKİ konutları, 13 Ağustos 2018 Pazartesi (dün) itibari ile satışa sunuldu.

Başvuru Süreci Aralık Ayının Sonuna Kadar Devam Edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir Tire Alt ve Orta Gelir Projesi’ndeki konutlarını dün itibari ile satışa çıkardı. 13 Ağustos 2018 tarihi itibari ile başlayan başvuru süreci, 28 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.

Projeler ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, TOKİ İzmir Alt Gelir Grubu projesinde 90 adet, orta gelir grubu projesinde ise 78 adet olmak üzere kentte toplamda 168 adet konut satışa çıkarıldı.

Orta gelir grubunun konutları üç oda bir salon dair tipinde tasarlanırken, alt gelir grubu için hayata geçirilen konutlar ise iki oda bir salon daire tipinde dizayn edildi.

Öte yandan orta gelirli ailelere özel olarak hazırlanan İzmir Tire Konutlarının brüt olarak büyüklükleri 108 metrekare ile 110 metrekare arasında değişiklik gösterirken, net alanları ise 88 metrekare ile 90 metrekare arasında oldu. Dar gelirli ailelere özel olarak hazırlanan konutların brüt büyüklükleri ise 75 ile 78 metrekare arasında değişiklik gösterirken, net büyüklükleri ise 59 ile 62 metrekare arasında değişiyor.

Projelerdeki konut fiyatlarına bakılacak olursa, orta gelir projesinde en ucuz konutun fiyatı 154 bin 932 TL olarak, en pahalı konutun fiyatı ise 194 bin 817 TL olarak belirlendi. Dar gelir grubu için inşa edilen 90 adet konuttan en ucuz konutun fiyatı ise 101 bin 55 TL olurken, en pahalı konutun fiyatı 138 bin 982 TL oldu.

Konutlarda 96 aydan 240 aya varan vade seçenekleri ile kolay ödeme imkanı sağlanırken, en uygun taksit tutarı 336,85 TL olarak belirlendi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

8 + ten =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,637TakipçilerTakip Et