Emlak TOKİ'nin Düzenlediği Yüzde 20 İndirim Kampanyasına Rekor Talep!

TOKİ’nin Düzenlediği Yüzde 20 İndirim Kampanyasına Rekor Talep!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, her sene olduğu gibi bu yılda yüzde 20 indirim kampanyasını düzenleyerek, borçlarını düzenli ödeyen vatandaşlara kolaylık sağlıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, her sene olduğu gibi bu yılda yüzde 20 indirim kampanyasını düzenleyerek, borçlarını düzenli ödeyen vatandaşlara kolaylık sağlıyor.

Hem konut, hem de iş yeri satın alan vatandaşlar için TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası düzenliyor. Belirli şartlar altında indirimden faydalanılabilinen kampanyaya 5 gün içerisinde tam 2 bin 928 kişi başvuru yaptı.

5 Günde 3 Bine Yakın Başvuru!

TOKİ, borcunu erkenden kapatarak tapusuna kavuşmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 indirim kampanyası düzenliyor. Düzenlenen kampanya için geride kalan 5 günlük süre zarfında 2 bin 928 vatandaş tarafından başvuru yapıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, vatandaşların kampanyaya yoğun bir ilgi gösterdiğini ifade etti. 21 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başvuruları kabul etmeye başladıklarını aktaran Turan, yüzde 20 erken ödeme indirimi ile birlikte vatadaşların tapularına bir an önce kavuşmak için başvuru yaptıklarını aktardı.

[irp posts=”4533″ name=”TOKİ’nin Yüzde 20 İndirim Kampanyasından Nasıl Faydalanılacak?”]

Toplamda 100 bin Türk Lirası tutarında borcu kalan vatandaşların, yapacakları başvuru sonrasında borçlarını 30 Eylül 2017 tarihine kadar kapatmaları halinde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanarak 80 bin Türk Lirası ödeyeceklerini aktaran Turan, kampanya için ilk 5 gün içerisinde tam 2 bin 928 vatandaşın başvuru gerçekleştirdiğini ifade etti.

Başvuru yapan vatandaşların bu zamana kadar 140 milyon 788 Türk Lirası tutarında ödeme yaparak tapularını temin ettiğini aktaran TOKİ Başkanı Turan, 2017 yılında düzenlenen indirim kampanyası için bankaların da özel bir destek verdiğini ifade etti.

29 Eylül tarihine kadar yapılacak başvuruların daha da artacağını tahmin ettiklerini aktaran Turan, 29 Eylül sonrasında yapılacak borç kapatma başvurularında bu indirimden faydalanmanın mümkün olmayacağını aktardı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; hem konut, hem de iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle hem aidat, hem emlak vergisi, hem de taksit borcunun bulunmaması gerektiğini hatırlatırken, uygulanmakta olan yüzde 20 indirim erken borç kapatma kampanyasından 2015 yılının sonuna kadar satın alınmış ve ilk taksiti yine 2015 yılı içerisinde ödenmeye başlamış konut sahiplerinin faydalanabileceğini aktardı. Turan, son olarak kalan vade süresi 12 ay ya da daha az olan vatandaşların yüzde 20 borç kapatma indirimi kampanyasından faydalanamadığını belirtti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,092TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et