Emlak TOKİ’nin Amasya Suluova’daki Projesi Sahiplerini Buldu!

TOKİ’nin Amasya Suluova’daki Projesi Sahiplerini Buldu!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Amasya’nın Suluova ilçesinde hayata geçirilen 81 konutluk projesi, dün noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişi ile sahiplerini buldu.

Amasya’nın Suluova ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen proje için gerçekleştirilen 3. Etap kura çekilişi ile, 81 adet konutun sahibi belirlendi.

“400 Kişi Başvurdu”

Amasya Suluova Boran Mahallesi’nde TOKİ imzası ile inşa edilen ve yüzde 90 civarında fiziki gerçekleşmesi sağlanan 574 adet konut, geçtiğimiz aylarda yine noter huzurunda düzenlenen kura çekilişi ile sahiplerine teslim edilmişti. Bahsi geçen projenin 3. Etabı için düzenlenecek olan kura çekilişi ise 27 Kasım 2017 Pazartesi gününe ertelenmişti. 400 kişi tarafından başvurulan 81 adet konutun çekilişi ise dün, Mahmut Demir Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Başvuran 400 kişi arasından 81 adet konut üzerinde hak sahibi olanlar ve onların alacakları konutlar kura çekilişi ile belirlendi. Program oldukça heyecanlı geçti.

Başvuran 400 kişi arasından 57 yaşındaki Ahmet Bıyık çekilişin ardından bir açıklama yaptı. Ahmet Bıyık açıklamasında ev sahibi olmaya hak kazananlara hayırlı olmasını dilediğini, hak kazanamayanlara ise bir sonraki çekilişte çıkmasını dilediğini ifade etti. Kendisi için de bir sonraki çekilişte 4+1 tipindeki bir konut için adını yazdırdığını ve nasip olmasını çok istediğini dile getirdi.

“İlk Evim Olacak”

Başvuranlar arasından kirada oturduğunu ve bir ev sahibi olmayı çok istediğini ifade eden 36 yaşındaki Sedat Gümüş ise çekilişten önce sonuçları merakla beklediğini ve eğer ki kurada adı çıkarsa ilk evine sahip olabileceğini ifade etti.

“Kızımın Başını Sokacak Bir Evi Olsun İstiyorum”

Kızı için başvuruda bulunduğunu dile getiren 50 yaşındaki Asım Gül ise, kurada adı çıkması halinde kızı için bir sürpriz yapmış olacağını, kendisinin bir evi olduğunu, bu evi ise kızına hediye etmek istediği ve çıkarsa onun şansına olacağını söyledi.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,085TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et