Emlak TOKİ’den Karabük’te Emeklilere Özel Proje!

TOKİ’den Karabük’te Emeklilere Özel Proje!

TOKİ, Karabük’te emeklilere yönelik hayata geçireceği bin 144 konutluk konut için ihaleye çıktı.

2 yıl öncesinde AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin tarafından ortaya atılan emeklilere yönelik TOKİ konutları projesi için ilk adım atıldı. TOKİ, söz konusu olan bu proje için ihale gerçekleştirdi.

Karabük’ün siyasi temsilcilerinden Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Şahin öncülüğünde kurulan Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut tarafından da, konunun gündem getirildiği tarihten bu yana takip edilen ve Belen Köyü’nde gerçekleştirilmesi planlanan TOKİ bin 144 konutun yer verileceği “TOKİ Emekli Konutları” için ihale gerçekleştirildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleye çıkılan Karabük’teki Belen Köyü Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan bin 144 konutluk TOKİ Emekli Konutları Projesi çerçevesinde ayrıca bölge halkı için ticaret merkezi, cami, sosyal tesis inşa edilecek ve bunlar ile beraber altyapı ve çevre düzenlemeleri de gerçekleştirilecek.

Mimarisinde Eski Türk Evlerinden Esinlenildi

Projede yükseklikler zemin + 4 kat olacak şekilde gerçekleştirilecek olan konutların 883 adedi 2 oda 1 salon daire tipinde, 311 adedi ise 3 oda 1 salon daire tipinde inşa edilecek. Eski Türklerin evlerinden esinlenerek tasarlanan projenin dış mimarisinde, zemin kata denk gelen bölgede taş kaplama, ahşap görünümlü fibercement kaplama, binanın köşelerinde taş görünümlü fugalı kaplama, cumba görüntüsü sağlayan çıkma, payanda, söve, geniş balkon ve dekoratif pencerelere yer verilecek.

Söz konusu olan bu proje ile Karabük Belen Mahallesi’nde camisi, sosyal tesisi, spor ve oyun alanları ve nitelikli çevresi ile yeni baştan bir mahalle kurulmuş olacak.

Konuya istinaden bir takım açıklamalarda bulunan Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, bugüne dek ev sahibi olamayan emekliler söz konusu olan bu proje sayesinde oldukça uygun fiyatlarla ve yine uygun geri ödeme seçenekleri ile ev sahibi olabileceklerini ve en kısa süre içerisinde söz konusu bu 2. Etap projesi için kura çekilişi düzenleyeceklerini ifade etti.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,088TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,739TakipçilerTakip Et