Emlak TOKİ'den 4 Yılda 266 Adet Hastane!

TOKİ’den 4 Yılda 266 Adet Hastane!

TOKİ Başkanı Ergün Turan ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da inşaatı devam eden ve tamamlanma aşamasına kadar gelinene Seyrantepe ve Sultanbeyli devlet hastanelerini ziyaret etti.

TOKİ Başkanı Ergün Turan ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul’da inşaatı devam eden ve tamamlanma aşamasına kadar gelinene Seyrantepe ve Sultanbeyli devlet hastanelerini ziyaret etti.

Seyrantepe’de yapımı devam eden 600 yataklı devlet hastanesinde incelemelerde bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Ergün Turan ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu 91 bin 140 metrekarelik alana inşa edilen hastanenin toplamda 176 bin 596 metrekarelik kapalı alana sahip olduğu belirtildi.

600 Yataklı Seyrantepe Hastanesi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

4 ana bloktan oluşan İstanbul Seyrantepe Devlet Hastanesi’nde 1 adet bağlantı blokunun yer aldığını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, modern tıp cihazları ile donatılacak hastanenin A bloğunun 19 kattan, B bloğunun 10 kattan, C bloğunun 12 kattan, D bloğunun ise 4 kattan oluşacağını belirtti. Toplamda 163 polikliniğe, 600 adet yatağa ve 80 adet yoğun bakım ünitesine sahip olacak olan hastane içerisinde 44 adet acil servis, 24 adet ameliyathane ve 904 araçlık kapalı otopark yer alacağını aktardı.

Açılışı ile birlikte Anadolu’dan gelecek birçok hastaya da tedavi imkânı sunulacağını aktaran Turan, hastanenin havalandırma, ısıtma ve tesisatı ile birlikte Avrupa’da yer alan modern hastaneler ile yarışacak niteliğe sahip olacağını ifade etti.

Sultanbeyli Hastanesi’nde İnşaat Bitmek Üzere

Devam eden süreçte Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ni ziyarete giden Turan ve Memişoğlu’na Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de eşlik etti.

Sultanbeyli’deki en büyük sağlık yatırımının bu hastane olduğunu ifade eden Turan, 400 yataklı devlet hastanesinin çok kısa bir zaman zarfı içerisinde hizmet vermeye başlaması adına yoğun bir çalışma sarf ettiklerini kaydetti. Hastanenin bina inşaatında sona gelindiğini ifade eden Turan, çevre düzenlemesinin de yapılması ile birlikte hastanenin yakın bir zamanda hizmete açılacağını aktardı.

Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi’nde yer alan hastanede 11 bin 82 metrekarelik bir oturum alanına sahip olunduğu ifade edilirken, toplamda 68 bin 848 metrekarelik bir kapalı alanın yer aldığını, hastaneye ayrılan 52 bin 418 metrekarelik alan içerisinde çevre düzenleme çalışmaları yapılacağını, hasta ve hasta yakınlarının rahat edebileceği ortamların inşa edileceği belirtildi.

17 Bloklu Hastanede 55 Kişilik Yoğun Bakım Ünitesi

17 farklı bloktan oluşacak hastane içerisinde yatak odalarının tek ve çift kişilik olacağını aktaran TOKİ Başkanı Turan, bir adet lokal ameliyathane olmak üzre toplamda 11 adet ameliyathanenin olacağını, 55 hastanın tedavi görebileceği bir yoğun bakım ünitesinin de hizmette olacağının bilgisini paylaştı.

TOKİ’nin Tek Görevi Konut Üretimi Değil

TOKİ’nin görevinin sadece konut üretimi olmadığını vurgulayan TOKİ Başkanı Ergün Turani geride kalan 4 yıl içerisinde kamunun ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Sağlık Bakanlığı’na teslim edilen 266 adet hastane inşa ettiklerini ifade etti. Hastanelerin 10 yataktan başlayarak 1.000 yatağa kadar ulaştığını belirten Turan, inşa edilen hastaneler arasında Sultanbeyli Hastanesi ve Seyrantepe Hastanesi’nin önemli bir konuma sahip olduğunu, en kısa sürede tamamlanarak Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

19 − one =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et