TOKİ Tozkoparan Projesi İçin İhale Tarihi Açıklandı!

Yaklaşık olarak 60 hektarlık alanda inşa edilecek olan Tozkoparan dönüşüm projesi adına ihale tarihi açıklandı. Söz konusu bu TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi için 18 Temmuz 2018 tarihinde ihaleye çıkılacağı ifade edildi.

Kentsel dönüşüm projesinin heyecan içerisinde beklendiği İstanbul’un Güngören İlçesi Tozkoparan Mahallesi için ihale tarihi açıklandı. Elde edilen bilgilere göre Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi için 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü ihaleye çıkacak.

Söz konusu projenin ihalesi yayınlanırken, ihalede İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Güngören ilçesi Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ve bu projede hayata geçirilecek olan 224 adet konut, altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları için 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 14:30’da ihale gerçekleştirilecek.

Önümüzdeki 5 senelik süre zarfı içerisinde 1 milyon 200 bin konut üretmeyi hedefleyen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) an itibari ile 54 farklı şehirde toplamda 72,5 milyon metrekare büyüklüğüne sahip alanda 191 adet kentsel dönüşüm projesine imza attı.

Daha Önce Gerçekleştirilen İhale İptal Edildi

İstanbul’un Güngören ilçesi Tozkoparan Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm ve çevre düzenleme işi için 5 Mart tarihinde TOKİ tarafından ihale gerçekleştirilmiş ve ihalede en fazla 23 milyon 520 bin TL teklif vererek kazanan Evyap olmuştu. Fakat ihale, açıklanamayan sebeplerden ötürü iptal edilmişti.

Şimdilerde ise TOKİ, 6 blok şeklinde hayata geçirecek olduğu Tozkoparan projesi için hazırlık yaparken, bahsi geçen blokları 8 bin 85 metrekare büyüklüğüne sahip proje alanı üzerinde yükselteceğini duyurdu. 79 araç kapasiteli otoparka yer verilecek olan projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.