TOKİ, Kayaşehir 22. Bölgenin Çalışmalarına Start Verdi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul’un Başakşehir ilçesi Kayaşehir bölgesinde hayat geçireceği 22. Bölge Projesi için çalışmaları çalışmalara start verdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başakşehir ilçesi Kayaşehir Mahallesi’nde hayat geçireceği 22. Bölge Projesi’ni toplamda 975 ada, 1 parsel ve 443 ada, 55 parsel üzerinde 854 adet konut olacak şekilde inşa edecek.

TOKİ tarafından inşa edilecek olan bu proje toplamda 17 adet blok ve 854 adet konuttan meydana gelirken, bunun ile beraber projede 6 adet kapıcı dairesine, 592 adet araç kapasiteli kapalı otoparka, 2 adet nizamiyeye, 2 adet sosyal tesise yer verilecek. Ayrıca proje kapsamında altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları da gerçekleştirilecek.

68 Milyon Liraya Mal Olacak

Avrupa Yakası’nın cazibe merkezi haline gelen Başakşehir hayata geçirilecek olan bu TOKİ Kayaşehir 22. Bölge Projesi’nin toplamda 68 milyon TL yatırım bedeline sahip olacağı ifade ediliyor. Projenin inşa edileceği arazi, söz konusu olan mahalleye 1 kilometrelik, Başakşehir ilçesine ise 3.4 kilometrelik mesafede bulunuyor. Öte yandan TOKİ’nin bu projesinin inşa edileceği arazinin etrafında, çalışmaları sürdürülen proje inşaatları da yer alıyor.

İlgili:  2019 TOKİ Satış Sözleşmesi ve Şartları

İki Bölge Olacak Şekilde İnşa Edilecek

İki bölge şeklinde planlanan bu projede, ilk bölge 26 bin 750 metrekare üzerinde, diğer bölge ise 52 bin 200 metrekare üzerinde inşa edilecek. İlk bölgede 6 adet blok, 282 adet konut ve 2 adet kapıcı dairesi inşa edilirken, diğer bölgede ise 11 adet blok, 572 adet konut ve 4 adet kapıcı dairesi inşa edilecek. Ayrıca söz konusu olan daireler 1+1 ile 4+1 arasında değişiklik gösteren daire tiplerinde hayata geçirilecek.

16 Ayda Tamamlanacak

Yapılan tahminlere göre yaklaşık olarak 3 bin 243 kişinin yaşamını sürdüreceği Kayaşehir 22. Bölge Projesi’nin, gerekli izin ve işlemlerin tamamlanmasının ardından 16 ay içerisinde teslim edilmesi planlanıyor. Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan altyapı ve çevre düzenlemeleri içinse hangi tarihte ihaleye çıkılacağı henüz netleşmedi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.