GayrimenkulEks

TOKİ, 30 İldeki Konut ve İşyerlerini Satmaya Hazırlanıyor! İşte O İller!

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 30 ilde hayata geçirmiş olduğu toplamda 298 adet konut v işyerini satmaya hazırlanıyor.

TOKİ, 30 İldeki Konut ve İşyerlerini Satmaya Hazırlanıyor! İşte O İller!

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 30 ilde hayata geçirmiş olduğu toplamda 298 adet konut v işyerini satmaya hazırlanıyor.

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde 30 ilde hayata geçirmiş olduğu 298 adet konut ve işyerini, Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A. Ş. organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan açık artırmada satmaya hazırlanıyor.

TOKİ’nin toplam 30 ilde satışa çıkaracağı 298 adet konut ve işyerinin açık artırması 5 Aralık 2017 Salı günü saat 13:30’da gerçekleştirilecek.

TOKİ Ödeme Kolaylığı Sağlıyor

TOKİ tarafından satışa çıkarılan bu konutlarda, yüzde 12 civarında bir peşinat ödendiği takdirde geriye kalan yüzde 82’lik bedelin 180 ay vadeli bir şekilde ödenmesi imkanı sağlanabiliyor. Ya da yüzde 25 peşinat verildiği takdirde geriye kalan yüzde 75’lik ödeme 120 vadeli bir şekilde yapılabiliyor. Satışa çıkarılan işyerlerinde ise yüzde 25 peşinat ödendiği takdirde, geriye kalan yüzde 75’li ödeme 120 ay vadeli bir şekilde yapılabiliyor.

5 Aralık günü, yani yarın gerçekleştirilecek olan açık artırma modeli ile ihale kapsamında İstanbul’da 9 adet işyeri ve 59 adet 4 oda 1 salon tipli konut satılacak. Satışa konu olan bu gayrimenkuller Başakşehir ve Bahçeşehir’de yer alıyor.

İşte Gayrimenkullerin Bulunduğu O İller…

Satışa konu olan diğer konut ve işyerlerinin bulunduğu iller ise; Afyonkarahisar, Ankara, Aksaray, Bitlis, Bursa, Bolu, Çorum, Düzce, Diyarbakır, Gaziantep, Erzincan, İstanbul, Hatay, Karaman, Karabük, Kütahya, Konya, Kocaeli, Niğde, Manisa, Ordu, Sakarya, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Uşak, Trabzon, Yozgat, Zonguldak’tır.

İhale Yarın Ankara ve İstanbul’da Gerçekleştirilecek

Söz konusu olan bu illerdeki gayrimenkullerin satışı, 5 Aralık Salı yani yarın Ankara Bilkent’te yer alan TOKİ’nin merkez binasında ve İstanbul Hizmet Binası’nda saat 13:30’da gerçekleştirilecek olan açık artırma usulü ihale ile gerçekleştirilecek. Ayrıca açık artırma esnasında internet sitesinden de canlı yayın yapılacak.

Benzer:  Konutlar Dikine Değil Enine İnşa Ediliyor! 10 Kat Yerine 5 Kat!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ