EmlakTokatköy Şehr-i Sitare Projesi Beykoz’da İlk Olacak!

Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi Beykoz’da İlk Olacak!

Tokatköy Şehr-i Sitare projesi kentsel dönüşümde Beykoz’da ilk proje olarak hayat bulacak.

Tokatköy Şehr-i Sitare projesi kentsel dönüşümde Beykoz’da ilk proje olarak hayat bulacak.

Tokatköy Şehr-i Sitare İlk Kentsel Dönüşüm Projesi Olarak Uygulanacak

Beykoz Belediyesi Tokatköy Şehr-i Sitare için harekete geçti. Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olarak uygulanacak proje ilçenin kendine has dokusu baz alınarak hazırlandı.

Tokatköy Şehr-i Sitare modern yapıları ilçeye uygun olarak üretmeyi hedeflerken, önceliği hem yeni yaşam alanları hem de depreme dayanıklı konut üretmek olacak.

Beykoz Belediyesi ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarına Tokatköy Şehr-i Sitare projesi ile başlamaya karar verdi. Projenin hayata geçmesi için yapılan istişare toplantılarının birincisi Ahmet Mithat Kültür Merkezinde düzenlendi. Tokatköy Şehr-i Sitare projesinin masaya yatırıldığı toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Ak parti ilçe başkanları katılım gösterdi toplantıya ayrıca ilçe sakinleri de katıldı.

Sinevizyonla Tanıtıldı

Katılımcılara Tokatköy Şehr-i Sitare projesini Teknik Başkan Yardımcısı E. Salih Elmas tanıttı. Sinevizyonla sunumu yapılan proje katılımcılar tarafından beğeni ile takip edildi.

Kentsel dönüşüm konusunda Beykoz’da bir ilk olacak Tokatköy Şehr-i Sitare projesi, ilçenin yeni yüzü için ilk sinyalleri verdi. Proje hakkındaki detayları ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aktardı.

“Tokatköy Şehr-i Sitare projesi depreme dayanıklı konutlar üreterek, vatandaşların daha sağlam yapılarda ikamet etmesini sağlayacak” diyen Belediye Başkanı Çelikbilek, bu projenin ilçenin menfaatleri için şart olduğunun altını çizdi. Belediye Başkanı Çelikbilek yaptığı açıklamada Tokatköy “Şehr-i Sitare projesi Beykoz’un kentsel dönüşüm sürecinin ilk etabı için düğmeye basıldığının bir göstergesi. İlçemizdeki kentsel dönüşüm çalışmalarına bu proje ile başlıyoruz. Öncü proje olarak Tokatköy Şehr-i Sitare, ilçemizin kendine has dokusuna bağlı kalınarak üretildi. Bizler bu projeyi hazırlarken, ilçe sakinlerinin istek ve görüşlerini alarak projeyi hazırladı. Bundan sonraki kentsel dönüşüm projelerini de birlikte hazırlayacağız. Kentsek dönüşüm konusunda halkımızın görüşlerini almak için yapacağımız toplantılar devam edecek” şeklinde konuşarak, ilçe sakinlerinin projelerde söz hakkına sahip olduğunun altını çizdi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

eighteen + two =

5,231BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
248TakipçilerTakip Et
1,498TakipçilerTakip Et