Emlak Ticari Mülklere Olan Talep Artıyor

Ticari Mülklere Olan Talep Artıyor

Kentsel dönüşüme tabi tutulacak ve değerlenecek olan alanlarda özellikle dükkan ve imarlı arsa satışlarına oldukça talep olduğunu belirten Turyap Genel Müdür Yardımcısı Çağlar, ağustos ayında ticari nitelikli 463 adet gayrimenkulün satışına aracılık ettiklerini aktardı.

Kentsel dönüşüme tabi tutulacak ve değerlenecek olan alanlarda özellikle dükkan ve imarlı arsa satışlarına oldukça talep olduğunu belirten Turyap Genel Müdür Yardımcısı Çağlar, ağustos ayında ticari nitelikli 463 adet gayrimenkulün satışına aracılık ettiklerini aktardı.

Turyap Genel Müdür Yardımcısı Çağlar, gayrimenkulleri açık artırma usulü ile satışa çıkartıyor. Ağustos ayı içerisinde toplamda 463 adet ticari nitelikte olan gayrimenkul satışına aracılık ettiklerini aktaran Çağlar, bu satışların toplam değerinin ise 419 milyon Türk Lirası’na ulaştığını aktardı.

Yaz aylarının gayrimenkul sektörü için durgun geçiyor görünümünün aksine özellikle Ağustos ayında ticari nitelikli gayrimenkullerin satışlarında büyük bir artış yaşandığını açıklayan Turyap, en çok talebin imarlı arsalara ve dükkanlara geldiğini aktardı. TOKİ tarafından sunulan iş yeri imkanları sayesinde birçok kişinin yeni iş kurma hedeflerinin gerçekleştirildiği belirtilirken, Türkiye genelinde Turyap tarafından 408 adet iş yeri, 55 adet arsa açık artırma usulü ile satıldı. Turyap, 2016 yılının Ağustos ayına oranla 290 milyonluk bir satış yükselmesi yaşadığını açıkladı.

Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, uzun bir süredir sıralı birçok dükkanın boş olarak kiralık ya da satılık tabelaları ile beklediğini, girişimcilerin de bu durumdan çekinerek girişimlerini beklettiğini ifade etti. Yüksek hava paraları ile dükkan kiralamalarının yapıldığı alanlarda yeni yapıların oluşması ile birlikte birçok girişimcinin yatırım amacı ile harekete geçtiğini ifade etti. Değerlenmesi beklenen ve kentsel dönüşüme tabi tutulacak bölgeler içerisinde taleplerde büyük bir yükseliş yaşandığını aktaran Çağlar, özellikle bu alanlardaki imarlı arsaların ve dükkanların açık artırma satışlarından rekor derecede sonuçlar elde edildiğini aktardı.

En iyi sonuçların Kayabaşı bölgesindeki tek ticari imarlı arsasında yer alan dükkanlarda ve Uşak’ta konutların altında yer alan iş yerlerinde aldıklarını aktaran Çağlar, gerçekleşen bu satışlar ile birlikte 2017’nin son çeyreğinde ticari hareketliliğin canlanması yönünde bir beklentileri olduğunu aktardı.

‘Gelişen Bölgeler Yatırımcıdan Kaçmıyor’

Çağlar, Türkiye genelinde gelişen bölgeler statüsünde yer alan bölgelerin yatırımcıların dikkatinden kaçmadığını ifade ederken, İstanbul Başakşehir’de yer alan Kayabaşı mevkisinin ve Uşak Kentsel Dönüşüm projesinde yer alan toplam 77 iş yerinin açık artırmada yüzde 100’lük bir artış yaşayarak satıldığını ifade etti.

Çağlar son olarak Uşak’ta kentsel dönüşüme tabi tutulan bölgede yer alan konutların altındaki iş yerlerini satın almak için 1.000 kişinin açık artırmaya katıldığını ve bahsi geçen iş yerlerinin yüzde 81’lik bir fiyat artışı ile satıldığını ifade etti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,072TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,740TakipçilerTakip Et