Emlak Silivri’deki 12 Katlı İmar Planına Flaş Yalanlama!

Silivri’deki 12 Katlı İmar Planına Flaş Yalanlama!

İBB şirketlerinden biri olan Kiptaş’a yönelik Silivri’de 12 katlı İmar Planı ile alakalı olarak ortaya atılan iddialar, İBB tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı.

İstanbul’da dar gelirli aileler için sosyal konut projeleri üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Kiptaş’ın Silivri’de hayata geçirmeyi planladığı konut projesi için ortaya atılan iddiaları, İstanbul Büyükşehir Belediye yapmış olduğu bir açıklama ile yalanladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kiptaş, İstanbul’da binlerce dar gelirli aileyi ev sahibi yapmak üzere çalışmalar yürütüyor. En son Silivri’de hayata geçirmeyi planladığı sosyal konut projeleri için 12 katlı binalar yapacağına dair ortaya atılan iddialar ile gündeme gelen İBB ve Kiptaş, söz konusu olan “Ayçiçeği tarlasına 12 katlı bina” ve ters bir imar planı iddialarına ilişkin açıklama yaparak konuya açıklık getirdi. İBB, bahsi geçen bu iddialara cevap verme gerekliliği duyarak projeye yönelik kamuoyuna detaylı bilgi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu açıklamada, 2 gün öncesinde haber yapılan konu hakkında açıklama yapılmaya gerek görüldüğü, haberlere konu olan Ayçiçeği tarlasının aslında imarlı bir arazi olduğu ve bu arazide Kiptaş tarafından kar amacı güdülmeyen dar gelirli ailelere yönelik bir sosyal konut projesi hayata geçirileceği ifade edildi.

Binalar 6 ya da 8 Katlı İnşa Edilecek

Ayrıca açıklamalarda, iddialara konu olan parselde 12 katlı binaların inşa edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı, bölge halkının yararına hayata geçirilecek olan bu projenin 6 ile 8 katlı olarak inşa edilmesini planlandığını ve belirlenecek olan yüksekliğin proje aşamasında iken belirleneceği belirtildi.

Kiptaş hayata geçireceği bu proje ile sosyal faydayı amaçladığı ve dolayısıyla konutların yanı sıra sosyal donatılara da yer verileceğinin ifade edildiği açıklamada ayrıca hiç ev sahibi olamamış ve yaşamını İstanbul’da sürdüren aileler için kira ödercesine ev sahibi olmasına olanak tanımayı amaçladıkları da ifade edildi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

eight + 15 =

5,349BeğenenlerBeğen
8,759TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,675TakipçilerTakip Et