Emlak Osmanbey Esnafı Merter'e Taşınıyor, Kiralar 3'te 1'i Fiyatına Düşüyor!

Osmanbey Esnafı Merter’e Taşınıyor, Kiralar 3’te 1’i Fiyatına Düşüyor!

İstanbul'un Osmanbey muhitindeki esnaflar dükkanlarını kapatarak Merter'e taşınmaya başladı. Durum, Osmanbey'deki kiralık dükkan sayısında da önemli bir artış yaşattı.

İstanbul’un Osmanbey muhitindeki esnaflar dükkanlarını kapatarak Merter’e taşınmaya başladı. Durum, Osmanbey’deki kiralık dükkan sayısında da önemli bir artış yaşattı.

İstanbul’un Osmanbey ilçesinde kiralık dükkan sayısında önemli bir artış yaşandı. Tekstil sektörü için önemli bir konuma sahip olan Osmanbey muhitindeki üretici esnafların büyük bir kısmı dükkanlarını Osmanbey’den Merter’e taşıdı.

Tekstil sektörü için oldukça önemli bir konuma sahip olan ve bir zamanlar boş dükkan bulmanın neredeyse imkansız olduğu Osmanbey muhitinde kiralık dükkan ilanlarında önemli bir artış yaşanıyor. Muhitin özellikle ara sokaklarında neredeyse dolu dükkan bulmak imkansız hale geldi. Her iki dükkandan bir tanesi boş ve kiralık durumda.

Kısa bir süre önce en parlak dönemini yaşayan Osmanbey muhitinde boş dükkan bulmak neredeyse imkansız iken, şu anda Osmanbey sokaklarında en az 50 kadar dükkan boş ve kiralama durumunda. Kiralama işlemlerinin oldukça yavaş işlediği muhitten taşınan üretici esnaflar Merter’de yeni dükkan tutuyorlar.

Üreticilerin Yeni Noktası Merter

Tekstil sektöründe önemli bir konuma sahip olan Osmanbey, dönüşümün kurbanı oldu. Günlük ve fiyat avantajına sahip ürün üretimi yapan esnaflar, Osmanbey’deki dükkanlarını kapatarak ağırlıklı olarak Merter’e taşınıyor.

Merter’de önemli bir yoğunluk yaşanmasına ortam yaratacak olan bu transfer, dönüşümün etkisine kurban olan Osmanbey’i butik otel merkezi haline getiriyor. Esnafların yoğunluklu olarak dükkanlarını kapatarak Merter’e taşımasının Osmanbey’deki boş ve kiralama aşamasındaki dükkan sayısını artırdığı belirtilirken, bu durum kiralama fiyatlarının da dibe düşmesine ortam yarattı.

Osmanbey Turizme Dönüşüyor!

Bölge emlakçıları, alanda boşalan dükkanların sayısının artması sebebiyle kiralama ücretlerinin düştüğünü, yeni kiralama yapanların da ağırlıklı olarak turizm sektörüne yatırım yaptığını ifade ediyor. Bölgenin işlek sokakları arasında yer alan Madalyon Sokak, Kodaman Sokak ve Hacı Mansur Sokak’ta yer alan birçok kiralık ve satılık bina ilanı yer alırken, ilanlarla ilgilenen kişilerin yoğunluklu olarak butik otel yatırımcısı olduğu ifade ediliyor.

Bazı tekstilcilerin de kiralama fiyatlarındaki düşüşlerden faydalanma adına dükkanlarını ana caddelere taşıdığını aktaran emlakçılar, 3.000 Dolar kira istenilen dükkanların 1.000 olara kadar düştüğünü, buna rağmen kimsenin talip olmadığını ifade ediyor. Dükkanın uygun olması halinde genellikle rezidans yapımı ile ilgilenildiği, 3 ay gibi bir süredir iş yeri olarak kimsenin ilgilenmediğini ifade eden emlakçılar, bölgeyi ‘bitik’ olarak yorumluyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

2 × three =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et