Emlak Organize Sanayi Çalışanları İçin Konut Üretimi Yapılacak!

Organize Sanayi Çalışanları İçin Konut Üretimi Yapılacak!

Adana'da yer alan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan vatandaşlar için konut üretimi gerçekleştirilerek 'Sanayi Kent' inşa edilecek.

Adana’da yer alan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan vatandaşlar için konut üretimi gerçekleştirilerek ‘Sanayi Kent’ inşa edilecek.

Türkiye’de hem büyüklük, hem de çalışma kapasitesi bakımından ilk 10’da yer alan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde, arazi tahsis edilmesi ile birlikte 241 milyon Türk Lirası yatırım maliyeti olan ve bin 200 adet konut yer alacak bir sanayi kent inşaası gerçekleştirilecek.

İlk etap için yatırım maliyetinin 241 milyon Türk Lirası tutarında olması beklenen projede üretilecek bin 200 adet konut için, işçisinden, işverenine 4 bin kişilik bir yaşam alanı oluşturulmuş olacak.

Adana OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, konu ile alakalı yaptığı açıklamada, OSB içerisinde yer alan 407 farklı işletmede toplamda 34 bin kişilik bir istihdam yaratıldığını ifade etti. Çalışan kişilerin yüzde 80’lik kısmının farklı yerleşim yerlerinde yaşadığını ifade eden Sütcü, Adana şehrinin gerçekleştirdiği üretim ve ihracatın yüzde 50’sine yakın kısmını gerçekleştiren bölge için ‘Sanayi Kent’ uygulamasına ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Coğrafi konumu sayesinde elde edilen lojistik avantajları sayesinde yatırımcıların önemli duraklarından bir tanesi olduklarını ifade eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, organize sanayi bölgesi içerisinde çalışan vatandaşlarının yüzde 12’lik kısmının Adana nüfusuna kayıtlı olduğunu ifade etti. Hem işverenler, hem de işçiler tarafından yapılan talepler doğrultusunda sanayi kent uygulamasının önemli bir çözüm olacağını düşündüklerini ifade eden Sütcü, kurulacak bu kentin aynı zamanda şehir içinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltma anlamında da önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

20 Yıla Varan Vade Seçenekleriyle Satılacak!

Toplamda 3 etapta inşa edilecek olan sanayi kentin ilk etabı için 241 milyon Türk Lirası tutarında bir yatırım maliyeti olacağını ifade eden Sütcü; inşa edilecek konutların lüks olmayacağını, lakin kaliteli, sağlam ve kullanışlı yapılar inşa edilerek dar gelirli sanayi çalışanlarına sunulacağını ifade etti.

Projenin TOKİ’nin Adana şehrinde gerçekleştireceği 2017 yılı çalışma programı ile de uyumlu olduğunu ifade eden Sütcü, inşa edilecek konutların az katlı yapılar olacağını belirtirken; oluşturulacak Sanayi Kent’te parkların, spor alanlarının, sağlık tesislerinin, market, züccaciye gibi ticari alanlar için dükkanların, okulun, caminin ve sosyal ve kültürel ihtiyaçlar için alanların olacağını ifade etti.

2+1 konutlar için 75 ve 85 metrekare konutlar inşa edileceğini belirten Sütcü, 3+1 konutlar için de 100 ve 110 metrekare büyüklüğünde konutlar inşa edileceğini belirtirken; işçiler için uygun konut faiz oranları ile birlikte 20 yıla varan vade seçenekleri sunulacağını belirtti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,086TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et