Müşterilerinizle Sağlıklı İletişim İçin Uygulamanız Gereken 8 Önemli Kural!

Günümüzde insana önemin daha da ön plana çıkması sonucunda hizmet sunum şekli, üründen daha ön plana çıkmasını sağladı. Bu durumu iyi yönetebilen gayrimenkul danışmanlarının başarısı ise kaçınılmaz oldu!

Günümüzde insana önemin daha da ön plana çıkması sonucunda hizmet sunum şekli, üründen daha ön plana çıkmasını sağladı. Bu durumu iyi yönetebilen gayrimenkul danışmanlarının başarısı ise kaçınılmaz oldu!

Artık insanlar gayrimenkul ile birlikte hizmet de almak istiyorlar. Yüzme havuzlu, spor alanlı, sosyal aktivite yönünden zengin projeler daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Artık insanlar sadece evden ziyade zengin projelere yatırım yapmayı tercih ediyor.

Bunun sonucunda gayrimenkul danışmanlarının da müşterilere iyi hizmet sunması kaçınılmaz oldu. Müşteriler gayrimenkul danışmanlarından öncelikle samimiyet bekliyor. Gayrimenkul danışmanının müşteriye kendini sevdirmesi satış yapabilmesi açısından son derece önemli bir hal aldı.

İşte sizlere müşterilerinize kendinizi sevdirmenizde etkili olacak 8 taktik:

Müşteri Olduğunuz Zamanları Düşünün!

Öncelikle zihniyetinizi değiştirmekle işe başlamalısınız. Bunun için daha önce yapmış olduğunuz alışverişlerinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi hatırlamanız gerekli.

Tekrar o mağazadan alışveriş yapmak isteyip istemeyeceğiniz ya da size yeterli ilgi ve alakanın  gösterilip gösterilmediğini düşünerek yaptığınız bu alışverişe yön verin.

Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Beraberliğini İyi Yönetin!      

Satış ve pazarlama aslında bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bu bütüne müşteri hizmetleri ve yönetici de eklenerek bir ekip halinde deneyimler ve hedefler paylaşılmalı.

Birinci Adımı, Tüm Ekibinizin Uygulamasını Sağlayın!

Şayet ofisinizde çalışan personel sayısı fazla ise birinci adımda anlatılanları bütün çalışanların yapmasını isteyin. Önemli olan herkesin aynı zihniyette olması.

Müşterilerinizin Yorumlarına, Fikirlerine ve Şikayetlerine Önem Verin!

Web sitelerinde bulunan yorumlardan, anketlerden ya da yorum kartlarından yorumlar toplamaya çalışın. Eğer patron iseniz müşterilerin ve çevrenizdekilerin yorumları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın.

Tespitlerinizi, Müşteri Yorumlarınızla Karşılaştırın!

Herkes yapmış olduğu hatanın bir şekilde farkındadır. İlk adımda fark ettiğiniz ya da zaten bildiğiniz hatalar var ise müşterilerinizin yorumları ile kıyaslayın. Tarafsız olun. Müşterinin her halükarda haklı olduğunu unutmayın.

Eylem Planı Oluşturmayı İhmal Etmeyin!

Ekibiniz ile birinci ve üçüncü adımlardaki veriler hakkında istişare yapıp sorunlar ile nasıl baş edebileceğiniz hakkında toplantı yaparak haftalık ya da aylık eylem planı oluşturun.

Kendinizi ve Ekinimizi Test Edin!

Oluşturduğunuz eylem planlarını değerlendirin. Bu değerlendirmelerin sonucunda gerekirse yeni eylem planları hazırlayın.

Keyif Almayı İhmal Etmeyin!

Bütün bu çalışmaların hepsi müşteriler için yapılacak olarak görülmekte olsa da amaç satışlarınızı arttırmaktır. Planlarınızı yaparken keyif alın ve satışlarınızın nasıl arttığını izleyin:

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.