Emlak Muğla’daki Depremzedeler Sonunda Taşınmaya İkna Edildi!

Muğla’daki Depremzedeler Sonunda Taşınmaya İkna Edildi!

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk çadırlarda kalan depremzedeleri ziyaret ederek, onları taşınmaya ikna ettiğini açıkladı.

Ak Parti Milletvekili Nihat Öztürk, yanında bir heyet ile beraber Muğla’nın Ula İlçesi Arıcılar Mahallesi’ndeki deprem bölgesini ziyaret etti. Arıcılar Mahallesi’nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından deprem bölgesinde Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) sevk edilmişti. UMKE ve AFAD’ın çalışmalarını yerinde inceleyen Milletvekili Nihat Öztürk, depremzedeleri köy meydanına toplayarak bir görüşme gerçekleştirdi. Doğup büyüdükleri topraklardan ayrılmak istemeyen köy halkı, bölgeye gelen yetkililere de ömürleri bitse dahi buradaki çadırlarda ve çatlak evlerinde yaşamak istediklerini belirterek onları geri çevirmişlerdi. Milletvekili Nihat Öztürk’ün 3 saat süren ikna çabalarının ardından depremzedelerin tahliye edilmeyi kabul ettikleri bildirildi.

3 Saat Görüştü

Konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulunan Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Arıcılar Mahallesi sakinlerinin Cumhurbaşkanının Başbakanın ve bakanların selam ve geçmiş olsun dileklerini getirdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sahip olduğu tüm olanakların, evleri depremden hasar gören ve etkilenen bu aileler için seferber edildiğini ifade etti. Depremzedelerin doğup büyüdükleri ve yaşadıkları köylerinden çıkmak istememe konusunda ısrarcı olduklarını dile getiren Nihat Öztürk, 3 saat boyunca köy halkı ile görüş alışverişinde bulunduğunu anlattı. 3 saatin neticesinde ise Arıcılar Mahallesi’nde 15 kilometre uzaklıkta olan Karaböğürtlen Mahallesi’ne taşınmaya ikna ettiklerini ve bu bölgede depremzedeler için belirlenen alana kurulacak olan konteynırlara yerleştirileceklerini de belirtti. Görüşmeler esnasında mahalle sakinlerinin tüm istek ve arzularını not aldığını dile getiren Milletvekili Nihat Öztürk, bu istekleri Valiliğe bildirdiğini ve gerekenin yapılmasını ilettiğini ifade etti. Bu aşamada önce mahallenin tahliye edileceğini ardından da köy halkının isteklerinin devlet tarafından yerine getirileceğini açıkladı.

Kısa Sürede Yeni Yerimize Taşınacağız

Arıcılar Mahalle Muhtarı Salim Uysal ise yapmış olduğu açıklamasında doğup büyüdükleri topraklarından Nihat Öztürk ile gerçekleştirdikleri 3 saatlik görüşmeden sonra ikna olduklarını, isteklerinin Milletvekili tarafından not alınıp yetkili merceğe iletildiğini ve kısa süre içerisinde yeni bölgelerine yerleştirileceklerini anlattı.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,088TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et