Körfez’in Gözleri İstanbul’da! Galatasaray’ın Florya’sına Talipler!

Merkezi üssünü bu zaman kadar İstanbul Başakşehir olarak belirlemiş olan Fuzul Grup, bundan sonra şehrin merkezi ilçelerinde bulunmayı planlıyor.

Körfez'in Gözü İstanbul Emlak Piyasasında!

Merkezi üssünü bu zaman kadar İstanbul Başakşehir olarak belirlemiş olan Fuzul Grup, bundan sonra şehrin merkezi ilçelerinde bulunmayı planlıyor.

İstanbul Başakşehir’de toplamda 6 bin konut inşa eden Fuzul Grup, gözlerini kentsel dönüşümün yanı sıra TOKİ ihaleleri ve Emlak Konut GYO üzerine çevirdi. 2 yıl öncesinde yapmış olduğu bir açıklamada, 4 yıl içerisinde gerçekleştirilen 4 milyar lira civarındaki yatırımın 1,5 milyar lirasını Başakşehir’de yer alan 3. İstanbul ve Gaziosmanpaşa’da yer alan TEM Avrasya projelerine yapan firma, önümüzdeki yıl içerisinde 2,5 milyar lira daha yatırım gerçekleştirecek.

Suudi Arabistan’ın Gözü Türk Emlak Sektöründe!

Merkezi Körfez olan bir takım yabancı ortaklar ile ihaleye girmek için hazırlık yaptıklarını açıklayan firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, birçok yabancı yatırımcılar ile görüşmek yapmak üzere bir araya geldiklerini, bu yatırımcıların arasında en çok Suudi Arabistan ve Bahreynli olan grupların ön plana çıkmış olduğunu açıkladı.

Eyüp Akbal yapmış olduğu açıklamalarında, son zamanlarda birçok ihale için birlikte teklif vermiş oldukları Suudi Arabistanlı Al – Zamil Gayrimenkul şirketi ile kurmuş oldukları ortaklığın herkese örnek olduğunun altını çizerek, Ortadoğu merkezli olan diğer firmalar tarafından da bir takım tekliflerin geldiğini ifade etti. Bahreynli bir grup ile görüşme yaptıklarını da anlatan Akbal, şuanda ortaklık için çalışmalar yürüttüklerini de açıklamalarına ekledi.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi olan Faruk Akbal ise açıklamalarında, Suudi Arabistan’da hayata geçirilmesi planlanan projenin, yaşanan petrol krizi nedeniyle bir süre askıya alındığını dile getirdi.

Galatasaray Arsası’na Yeni Talip!

Yaptığı açıklamada Al – Zamil Gayrimenkul ile olan ortaklıklarında farklı ortaklıklara örnek teşkil ettiğini belirten Akbal, bu ortaklık sonrasında farklı şirketlerin de ortaklık teklifi gerçekleştirdiğini belirtti. Açıklamasında Suudi Arabistan temelli bir grubun, Galatasaray’a ait olan Florya’daki arsa ihalesi için Fuzul Grup ile birlikte ihaleye girmek istediklerini aktardı.

Aynı zamanda Florya dışındaki Teşvikiye ve Küçükçekmece muhitlerinde yer alan arsalar için, gelir paylaşım ihalesi düzenleyecek olan Emlak Konut GYO’u işaret eden Akbal, kentsel dönüşüm için kendilerine önemli derecede talep iletildiğini belirtti.

 

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.