Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası evimizi ve içindekileri korumamız için çok önemli bir işlemdir. Konut sigortasında alabileceğiniz teminatlar evinizi birçok riske karşı korur.

İnsanların her günün sonunda döndüğümüz yer evlerimizdir. Bizim için konut huzur, sağlık ve mutluluk bulduğumuz ailemizle vakit geçirmek istediğimiz yerdir. Her insan huzur ve mutluluğu hak eder. Yaşam alanımızı ve içindekileri korumak bizim için önemlidir.

Konut sigortası evimizi ve içindekileri korumamız için çok önemli bir işlemdir. Konut sigortasında alabileceğiniz teminatlar evinizi birçok riske karşı korur. Risklerinizi doğru bir şekilde belirlemeniz ve evinize uygun bir poliçe hazırlatmanız oldukça önemlidir.

Konut projesi kapsamında evinizi hangi olumsuz durumlara göre sigorta yaptıracağınıza örneğin; eviniz 6 katta ve su baskın riski az bunu projenize ekletmeyip eviniz birinci katta ve su baskın riski var bunun için sigorta yaptırmanız doğru olacaktır.

Hem ev sahibi hem de kirası konut kredisi kullanarak sigorta yaptırabilir. Burada ki fark kiracı evdeki eşyaları, ev sahibi ise evini konut ve eşyaları sigortası yaptırabilir.

Konut Sigortası Teminatları

Yangın, yıldırım, infilak, hırsızlık, cam kırılması, deprem, dahili su baskını, sel ve su baskını gibi durumlara karşı önlem amaçlı konut sigortası yaptırabilirsiniz. Buna ek olarak başka oluşabilecek kazalara karşı da konut sigortası yaptırmanız mümkündür

Konut sigortası; genel anlamla konutunuzla ilgili başınıza gelebilecek riskleri, bu riskler karşı belirli teminatlar alarak primler ödeyerek satın aldığınız konutunuzu ve konutun içindeki kişisel eşyalarınızı bir anlamda da şahsınızı güvence altına aldığınız sigortalardan biridir. Konut sigortası çok geniş teminatları içerebilir. Ülkemizde çok tercih edilmeye başlandı. Bunun birçok etkisi var mesela deprem kuşağında olmamız konut sigortasının talebini artırmıştır ve gerekli görmüştür.

Konut poliçelerinin ana teminatlarından biri yangındır. Yangın yıldırım infilak her ne sebep ile çıkarsa çıksın sigorta poliçeniz bu zararları karşılamaktadır. Yangında kasıt olunmadığı sürece poliçeniz her türlü zararınızı karşılayacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.