EmlakKonut Sektörüne Yeni Bir Fiyat Modeli Getiriliyor!

Konut Sektörüne Yeni Bir Fiyat Modeli Getiriliyor!

Sektör temsilcileri konut sektörüne yeni bir fiyat modeli getiriyor. Bazı firmalar hayata geçireceği konut projelerinin zam oranlarını, henüz proje temel atma aşamasında iken açıklama modelini uygulamaya başladı.

İnşaat sektörü konut alıcılarına cezp edebilmek adına her geçen gün yeni bir model geliştiriyor. Türkiye’nin inşaat sektöründe öncü isimlerinden biri olan Akfen İnşaat, Türkiye genelinde bir ilkin yaşanacağı, kendi ürettiği konut projelerindeki yapacağı zam oranlarını daha projenin temel atma aşamasında “kar fırsat modeli”ni uygulamaya başladı.

Bu Model İle Yüzde 21 Kar Elde Edilebilecek

Şirket, bu uygulamaya geçeceği bu model sayesinde yatırımcılara ve konut alıcılarına yüzde 21’e varan kar elde edebilme imkanı sağlıyor.

Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme Genel Müdürü Barış Barçak konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Genel Müdür Barış Barçak açıklamalarında, yatırımcılara ve konut alıcılarına hayata geçirilecek olan konut projesindeki birimlerin hangi tarihte zamlanacağını, projenin tanıtım döneminde bildirdikleri bu modelin, konut sahipleri tarafından bir hayli olumlu karşılandığını ve kendileri tarafında uygulanan bu modelin inşaat sektöründe örnek alındığını ifade etti.

Böylelikle İştah Yeniden Kabarmaya Başladı

Genel Müdür Barış Barçak ayrıca konuya istinaden yapmış olduğu bu açıklamalarında, konut alıcıları ve yatırımcılar tarafından konut satın almaya yönelik iştahın yeniden kabarmaya başladığını ifade ederek, bu dönemde şirket tarafından uygulanmaya başlanan bu fiyat modelinin oldukça ilgi gördüğünü de dile getirdi. Yaklaşık olarak 1 hafta sonra son bulacak olan bu kampanya ile belirlenen fiyatların daha sonrasında hiçbir zaman geri gelmeyeceğini alıcılara bildirdiklerini ifade eden Barçak, böylece kampanya bitiminden itibaren konut satın alacakların daha pahalı ya da aynı fiyatta konutu tekrar bulamayacaklarına dikkat çekti.

Ankara’nın en gözde gelişim gösteren bölgelerinden biri olan İncek’te bir proje hayata geçirdiklerinden bahseden Barçak, bu konut projesi ile Türkiye’nin en çok değerlenen 5 bölgesi arasına girdiğine de dikkat çekti.

 

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

3 + two =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et