Emlak Konut Satışları Örnek Daireler Sayesinde Yönleniyor!

Konut Satışları Örnek Daireler Sayesinde Yönleniyor!

Özellikle markalı konut üreticileri tarafından kullanılan örnek daire konseptleri, vatandaşların konut satın alımında önemli rol oynamaya başladı.

Özellikle markalı konut üreticileri tarafından kullanılan örnek daire konseptleri, vatandaşların konut satın alımında önemli rol oynamaya başladı.

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde talepten çok daha fazla konut üretimi hakim. Özellikle büyükşehirlerde sık konut üretimi olurken, birçok konut üreticisi örnek daireler ile alıcıların konut satın aldıktan sonra evlerinin nasıl bir görünüme sahip olacağı, nasıl bir yaşam süreceklerine dair bilgilendirme yaparak, alıcıların satın alacakları konuta karar vermelerini kolaylaştırıyor.

Örnek Daire Verilecek Kararı Yönlendiriyor

2000’li yılların başlarında örnek dairler ilk etapta zemin katlarda ya da konutların birinci katlarında yer alan dairelerden tercih edilerek hazırlanıyordu. Devam eden süreçlerde büyük projelerin bahçelerine ya da yanlarına hazırlanan satış ofislerinde kurulan örnek daireler, artık tek katlı ya da iki katlı fonksiyonel yapılar olarak tasarlanmaya başladı. Birçok markalı konut üreticisi artık birden fazla örnek daire hazırlayarak, müşterilerinin karar vermelerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Ankara’da birçok proje için danışmanlık hizmeti sunan CEF firmasının kurucu ortağı Evren Acar, projelerin bazılarında konut tipi olarak 20’ye yakın seçenek olduğunu ifade ediyor. Satın alıma karar verme aşamasındaki ziyaretçilerin örnek daire gezintisi esnasında satın alacakları konutun tüm özelliklerini farketmek istediklerini belirten Acar, bu sebepten dolayı örnek dairelerde kullanılan tüm dekorasyon malzemelerinin konut malzemeleri ile birebir örtüşmesi gerektiğini, bunun da bir iç mimarlık çalışması gerektirdiğini ifade ediyor.

Hizmet verdikleri projeler arasından örnekleme yapan Acar, Ankara’da YP İnşaat ile Emlak Konut GYO ortaklığında hayata geçirilen Koordinat Çayyolu konut projesinde 3+1 ve 5+1 olmak üzere iki adet örnek daire hazırladıklarını ve bu iki konutun hazırlanma aşamasında farklı ürünler kullandıklarını ifade etti. Bu sayede ziyaretçilerin tamamıyla farklı iki konut ziyaret ettiklerini aktaran Acar, 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tipleri için satın alım düşünen ziyaretçilerin 3+1 konut tipini ziyaret ettiklerini, daha büyük konut talebinde olan ziyaretçilerin ise 5+1 konut tipini ziyaret ettiklerini ifade etti.

 

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

fourteen − twelve =

5,349BeğenenlerBeğen
8,759TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,675TakipçilerTakip Et