Emlak Kiralık ve Satılık Evlerde İndirim!

Kiralık ve Satılık Evlerde İndirim!

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul genelinde konut fiyatlarında yüzde 25 oranında gerileme meydana geldiğini açıkladı.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul genelinde konut fiyatlarında yüzde 25 oranında gerileme meydana geldiğini açıkladı.

Nizameddin Aşa, İstanbulda’daki kiralık ve satılık evlerde indirim olduğunu açıkladı.

İstanbul’daki kira fiyatlarında düşüş yaşandığını açıklayan Nizameddin Aşa, 1200 Türk Lirası değerinde olan kiralık evlerin şu anda 1000 Türk Lirasına kiralanabildiğinin mümkün olduğunu söyledi. Aşa, öncesinde düşük fiyatlarda kiraya verilen konutlarda da yüzde 5 ile 10 arasında indirim uygulamasının olduğunu belirtti. Önceden Beşiktaş semtindeki 2.000 Türk Lirası ile 2500 Türk Lirası arasında kiraya verilen konutlar da şuanda 2.000 ile 2.2200 Türk Lirası arasında kiraya verilmekte.

İstanbul’da 500 ile 600 Türk Lirasında Kiralık Ev Yok!

İstanbul’un genelinde kiralık evlerin fiyatlarında yüzde 25’lik oran kadar bir düşüş yaşandığını açıklayan Aşa, Fatih semtindeki konutların şuanda 1000 Türk Lirasına kiraya verildiğini söyledi. Fatih’teki kiralar öncesinde 2.000 Türk Lirasından daha fazlaydı. Nizameddin Aşa, yine benzer şekilde Bağdat Caddesindeki kiralık evlerin şuanda 3.000 Türk Lirası olduğunu söyledi. Bağdat Caddesindeki kiralık evler öncesinde 4.000 Türk Lirasından daha fazlaydı.

Satılık Evlerin Fiyatlarında da Düşüş Var!

Nizameddin Aşa, İstanbul’daki satılık evlerin fiyatlarında da ciddi anlamda düşüş olduğunu söyledi. Talep olmayan satılık evlerde satış yapılamıyor. Ev almak isteyen vatandaşlar da, ev satmak isteyen ev sahipleri de bekleyiş içindeler. Durum böyle olunca evlerin satış fiyatlarında düşüşler meydana geliyor.

Konutlara Belli Bir Dönem Zam Yapılmayacak!

Ülke genelinde 1 milyondan fazla konut bulunmakta. Fakat kesin rakamlar henüz belli değil. Çoğu konut satışa çıkmakta. Ancak konutların satışlarında durgunluk söz konusu. Konut almak isteyen ile konut satmak isteyenlerin buluşma noktalarının fiyatlar olduğunu söyleyen Nizameddin Aşa, bir dönem satılık evlerde zam uygulamasına gidilmemesi gerektiğini, zam yapılırsa konut satışlarının duracağını söyledi.

Satılık Evler Olması Gereken Fiyatın Yüzde 35 Üzerinde!

Satılık evlerin satış fiyatlarının olması gereken fiyatın yüzde 35 oranında üzerinde olduğunu söyleyen Aşa, ülkemizin bazı yerlerinde ise bu oranın yüzde 50 olduğunu belirtti.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların çok beklememelerini söyledi. Çünkü beklemek hem fiyatları hem de ev seçeneklerini etkileyecek. Ev satın alırken planlanan ödeme planlarının da bu zamanlarda çok daha uygun olduğuna dikkat çeken Aşa, herkesin kendi gelirine göre çok zaman kaybetmeden konut alımları yapmasını söyledi. Aşa, kiralık ve satılık evlerde indirim uygulamasındaki fırsatın kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu belirtti.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

two × 1 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et