Emlak Kıbrıs Emlak Piyasası Hareketlendi!

Kıbrıs Emlak Piyasası Hareketlendi!

Kıbrıs emlak piyasası hareketli günler yaşıyor. Tapuya verilen satış sözleşmeleri, Tapu Dairelerinde yoğunluğa neden oldu.

Kıbrıs emlak piyasası satışlarda hareketli günler yaşıyor. Tapuya verilen satış sözleşmeleri, Tapu Dairelerinde yoğunluğa neden oldu.

Kıbrıs Emlak Piyasası, Güneyde Canlandı

Kıbrıs emlak piyasası son dönemlerin en hareketli günlerini Mart ayında yaşadı. Alınan bilgilere göre Kıbrıs’ta emlak piyasası satışta rekor kırdı. Kıbrıs Tapu Dairesine verilen satış sözleşmelerinin son yılların en yüksek seviyesinde olduğu kaydedildi. Edinilen bilgilere göre 2017 yılının Mart ayında Kıbrıs’ta emlak piyasası en hızlı günlerini yaşadı. Son altı yılın en fazla satışının Mart ayında gerçekleştiği ifade edilirken, artışın yüzde 53 seviyelerine çıktığı belirtildi.

Satışlar geçen altı yıllık süreçte hiç bu kadar hareketli olmamıştı diyen uzmanlar, satış ve alışta ciddi bir hareketlenme olduğunun altını çizdi.

Kıbrıs Emlak Piyasası Çıldırdı!

Özellikle, Güney Kıbrıs tarafında satış yönlü olarak artış kaydetti. Baf 2017 yılının Mart ayında yüzde 53 oranında artışa ev sahipliği yaptı. Bu rakam Kıbrıs emlak piyasasının son yedi yılının en yüksek seviyesi olarak kayda geçti. Baf’ta bu gelişmeler yaşanırken Lefkoşa ve Larnaka’da satış yönünde düşüşleri izledi. Satış sözleşmesi sayısında düşüş yaşayan Kıbrıs emlak piyasası dahilindeki Lefkoşa ve Larnaka, güney Kıbrıs’taki satışların gerisinde kaldı.

Tapu Dairelerinde Yoğunluk Yaşandı

2017 yılının Martında Kıbrıs’ta güney Tapu Dairelerinde yoğunluk yaşadı. 2016 yılının mart ayında 539 olan satış sözleşmesi, 2017’de 626’ya yükseldi. Piyasa için bu rakam 2010 yılının gerisinde kalsa da son 7 yılın en yüksek satış sözleşmesi rakamına ulaştı. 2010 yılındaki satış sözleşmesi rakamı ise 792’yi bulmuştu. Kıbrıs emlak piyasası 2016 yılında bin 90 mülk devretmişti. 2017 yılının Martındaki rakam ise bin 249 seviyesine yükseldi. Nisan ayında da aynı durumun devam etmesini bekleyen uzmanlar, bu yıl piyasanın hareketli geçeceğini ön gördü.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

15 − 7 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et