Karabük Safranbolu TOKİ Kurası Hak Sahipleri Belirlendi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen Karabük Safranbolu'da emekli vatandaşlar için inşa edilecek 369 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile bu sabah belirlendi.

Karabük Safranbolu TOKİ Kurası Hak Sahipleri Belirlendi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen Karabük Safranbolu’da emekli vatandaşlar için inşa edilecek 369 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile bu sabah belirlendi.

Karabük Safranbolu’da emekliler için yapılan TOKİ kuraları bu sabah belirlendi.

Toplamda 369 konut inşa edilecek. Safranbolu ilçesinde yer alan Kirkille Mahallesi’nde yer alan 162 konutluk projenin kurası, yeterli başvuru sayısına ulaşılamadığı için iptal edildi. 426 adet konuta sahit, TOKİ Safranbolu Emekli Konutları Projesinin kura çekilişi ise bugün 09.00’da Karabük Safranbolu Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çekiliş gerçekleştirilen konutlar 75.09 metrekare büyüklüğünde olurken, 2+1 konut projesine sahip. Daire fiyatları ise 98 bin 795 Türk Lirası’ndan başlayarak 134 bin 636 Türk Lirası’na kadar yükseliyor. Bu fiyatlar üzerinden emekli vatandaşlar için yüzde 12 oranında peşinat, kalan kısım içinse 180 aya kadar vade imkanı sunan TOKİ, yüzde 20 oranında peşinat veren vatandaşlara ise 240 aya kadar vade imkânı tanıyor.

[irp]

Projede kura sonuçlarının açıklanması ile birlikte daire sahibi olan emekli vatandaşlar, 329 Türk Lirası’ndan başlayan aylık eşit taksit tutarları ile ödemelerini gerçekleştirecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, kura çekilişi sonrasında kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘Karabük Safranbolu’da emekli büyüklerimiz için inşa edeceğimiz 369 konutumuzun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Safranbolu’da inşa edeceğimiz konutlarımız şimdiden emekli büyüklerimize hayırlı olsun.’ cümlelerine yer verdi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.