Emlak Kanal İstanbul Projesi İçin Önemli Adım!

Kanal İstanbul Projesi İçin Önemli Adım!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin uygulanacağı güzergahın belirlenmesi ve kesitlerin hazırlanması için etüt proje sözleşmesine imzaların atıldığını duyurdu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi’nin uygulanacağı güzergahın belirlenmesi ve kesitlerin hazırlanması için etüt proje sözleşmesine imzaların atıldığını duyurdu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2011 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kanal İstanbul Projesi’nin uygulanacağı güzergahın netleştirilmesi ve kesitlerin ortaya konulması için etüt proje sözleşmesine imzaların atıldığını duyurdu.

Kanal İstanbul Projesi Birçok Sektöre Can Verecek

Ulaştırma, lojistik ve turizm sektörleri gibi oldukça geniş bir yelpazeye etki edecek olan Kanal İstanbul Projesi’nin büyük bir proje olduğuna dikkat çeken Arslan, Kanal İstanbul Projesi Etüt, Proje ve Danışmanlık Hizmetleri Teknik Şartnamesi’nin hazırlanması ile birlikte proje aşamasında izlenecek yöntem ve stratejilerin, projede çalışacak kişilerin görevlerinin, yetkilerinin ve sorumluluklarının, mühendislik çalışmalarının, diğer faaliyetlerin ve bahsi geçen bu faaliyetlere dair iş planlamasının şartname ile belirlendiğini aktardı.

Birçok gemi kazasına ev sahipliği yapan İstanbul Boğazı’nın tarihsel dokusunu ve insan hayatını korumak amacı ile alternatif bir kanal projesinin hayata geçirilmesinin planlanarak Kanal İstanbul Projesi’nin hazırlandığını aktaran Arslan, İstanbul Boğazı’nda hem yaşam, hem de kültürel varlıkları tehdit edecek duruma gelen gemi trafiğinin minimize edilmesinin en önemli hedefleri olduğunu aktardı.

Gemi Trafiği Hafifleyecek

İstanbul Boğazı’nın her iki girişinde yaşanan yoğun gemi trafiği için alternatif bir geçiş imkânı sağlanacağını aktaran Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, aynı zamanda Kanal İstanbul Projesi ile birlikte Türkiye’ye ve bölgeye yeni bir uluslararası su yolu ulaştırma koridorunun kazandırılacağını aktardı.

Proje alanı için tüm alternatif güzergahların değerlendirildiğini aktaran Bakan Arslan, en ideal güzergahın tespit edilmesi amacının güdüldüğünü aktardı. Kanalın yaklaşık 43 kilometre olmasını öngördüklerini ifade eden Arslan, kanal kesitinin ve kesin güzergahın gerçekleştirilecek etüt proje ve danışmanlık hizmetlerinin sonunca belirleneceğini ve kamuoyu ile paylaşılacağını aktardı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five + nine =

5,349BeğenenlerBeğen
8,759TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,675TakipçilerTakip Et