GayrimenkulEks

Kanal İstanbul İçin Son Hesaplar!

Kanal İstanbul İçin Son Hesaplar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel hayali olarak duyurduğu ve ‘Çılgın Proje’ olarak adlandırdığı Kanal İstanbul projesi için etüt çalışmasında son aşamalara kadar gelindi.

Kanal İstanbul Projesi, ilk olarak birkaç yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Çılgın Proje’ sıfatı ile duyurulmuştu. Eylül ayında etüt çalışmaları için ihalenin gerçekleştirildiği projede artık genişlik oranları için hesaplamalara geçildi.

‘Çılgın Proje’de Etüt Çalışmaları Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 2018 yılında inşaasına başlanacak olan projenin geçeceği güzergah için çalışmaların tamamlanması sonrasında kritik hesaplamaların bulunduğu genişlik oranlarına geçildi. Sontajı biten projenin yap, işlet, devret modeli ile hayata geçirilmesi konusunda Çinli bir şirket ile de görüşmeler gerçekleştirildi.

İnşa İhalesi 2018’de!

Kanal İstanbul Projesi’nin etüt çalışmalarının 2018 yılının ilk yarısı içerisinde tamamlanması beklenirken, aynı yılın ikinci yarısı için de inşa ihalesinin gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Projenin etüt çalışmaları esnasında sahip olunacak genişlik konusunda da hesaplar yapılırken, gemi büyüklüğüne göre Kanal İstanbul’un bazı noktalarındaki genişliği 600 metreye kadar çıkabilecek.

Güzergahta Yoğun Bir Çalışma!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından verilen talimatlar doğrultusunda Kanal İstanbul Projesi için süreçler hızlandırılırken, projenin etüt çalışmaları ayağında da önemli aşamalar geride bırakıldı. Etüt çalışmaları için Kanal İstanbul güzergahında yoğun çalışmaların yürütüldüğü bilgisini paylaşan Bakanlık, 2018 yılının ilk yarısında etüt çalışmalarının tamamlanmasını hedefliyor.

43 Km Uzunluğunda Olacak!

Kanal İstanbul Projesi için giriş noktası olarak Karadeniz kıyısından 3. Havalimanı’nın batısı olarak öngörülür iken, Marmara Denizi ile olan birleşmenin de Küçükçekmece Gölü ile olacağı öngörülüyor. Kanal İstanbul projesi, yaklaşık olarak 43 kilometre uzunluğunda olacak. Etüt çalışmalarının 2018 yılının ilk yarısında bitmesi halinde, proje için ihale süreci de aynı yılın ikinci yarısı içerisinde gerçekleştirilecek.

Benzer:  Bakan Arslan'dan 3. Havalimanı Açıklaması! AVM Kesinlikle Olmayacak!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Banka Faiz Oranlarının Artması Konut Satışlarını Vurdu!
Bu Adalar Satılık! Kendine Ait Adası Olsun İsteyenler Dikkat!
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ