GayrimenkulEks

Kanal İstanbul İçin Deprem Riski!

Kanal İstanbul İçin Deprem Riski!

Bir televizyon programında canlı yayına katılan CHP Milletvekili Mimar Gülay Yedekçi, Kanal İstanbul hakkında bir takım açıklamalar yaptı.

Katıldığı televizyon programında Kanal İstanbul Projesi’ni teknik açıdan mümkün görmediğini ifade eden CHP Milletvekili Mimar Gülay Yedekçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2018 yılında başlanılacağının belirtildiği ve etüt – güzergah belirlenme işinin ihale edildiği proje hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Teknik Açıdan Mümkün Değil”

Kanal İstanbul Projesi’nin yapılmasının teknik açıdan mümkün görmediğini ifade eden Milletvekili Yedekçi, projenin yapılması halinde de ortaya çıkabilecek felaketlere karşı Türkiye’nin bir önlemi olduğunu düşünmediğini ifade etti. Deniz bilimciler tarafından yapılan açıklamalarda projenin inşa edilmesi ile birlikte Marmara Denizi’nin sülfür gölüne döneceğinin belirtildiğini aktaran Milletvekili Yedekçi, Marmara’nın çürük yumurta kokusu ile kaplanacağını, İstanbul’un artık içme suları ile ilişkilerinin kesileceğini, kuzey kısımda yer alan ormanların da su havzaları ile ilişkileri kesilmesi sebebiyle yok olmaya başlayacağını aktardı.

Büyük Deprem Kapıda!

Yaptığı açıklamalarda İstanbul için 2030 yılına kadar beklenen büyük deprem konusuna da değinen Milletvekili Yedekçi İstanbul’un bir deprem kenti olduğunu hatırlatarak Kanal İstanbul projesinin farklı tehlikelere de kapı açacağını ifade etti. Konuşmasında bir kentin belediye başkanının asil görevlerinden bir tanesinin kenti depreme hazır hale getirmek olduğunu, vatandaşların güvenli bir yaşam sürmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Milletvekili Yedekçi, evlerin inşası aşamasında doğru salınım sisteminin kurgulanması ile birlikte can kaybının en aza indirgeneceğini aktardı.

10 Şiddetindeki Depremde Taş Üstünde Taş Kalmaz!

Kanal İstanbul projesinin güzergahı üzerinde 600 bin konutluk projeler olduğunu kaydeden CHP Milletvekili Gülay Yedekçi, bu konutlar ile birlikte o bölgede 2.5 milyon kişilik bir yaşam alanı ortaya çıkacağını, bu yaşam alanının da orantısız göç sebebi ile daha büyük kitleler çekeceğini kaydetti. Yapılacak bu atılım ile birlikte vatandaşların cazibe merkezi haline gelen bölgeye taşınmak gibi bir eğilim göstereceğini aktaran Milletvekili Yedekçi, deprem bilimciler tarafından yapılan açıklamalarda Kanal İstanbul Projesi’nin her iki ucu için de 10 şiddetinde bir deprem beklentisi olduğunu, bu beklentinin gerçeğe dönüşmesi halinde ise bölgede taş üzerinde taş kalmayacağını ifade etti.

Benzer:  Katar’dan Kanal İstanbul’a Çılgın Teklif!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Banka Faiz Oranlarının Artması Konut Satışlarını Vurdu!
Bu Adalar Satılık! Kendine Ait Adası Olsun İsteyenler Dikkat!
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ