Kanal Ankara Projesinde İhale Süreci Tamamlandı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hayata geçirdiği projeler arasında önemli bir konuma sahip olan Kanal Ankara projesi için altyapı ihalesi gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in hayata geçirdiği projeler arasında önemli bir konuma sahip olan Kanal Ankara projesi için altyapı ihalesi gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da İmrahor Viyadüğü ile Eymir Havzası arasında yer alan 9,5 kilometre uzunluğunda, 290 hektar alanına sahip olan bölgede, göz alıcı bir yeşil bölge oluşturmayı hedefleyerek Kanal Ankara projesi için kolları sıvadı. Ankara’nın adeta nefes kaynağı olma hedefinde planlanan Kanal Ankara projesi için altyapı ihalesi geçtiğimiz gün gerçekleşti.

İhaleye 4 Firma Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleşen ihaleye 4 farklı firma katılım gösterdi. İncekaya İnşaat ve ENAM İnşaat İş Ortaklığı, İşkaya İnşaat, TEB Enerji ve Caba İnşaat İş Ortaklığı ve Nazmi Kürüm İnşaat ve Genç İnşaat İş Ortaklığı’nın katılım sağladığı ihale sürecinde ne düşük fiyat teklifi 89 milyon Türk Liraıs bedel ile İncekaya İnşaat ve ENAM İnşaat İş Ortaklığı tarafından verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kanal Ankara Projesi, Çankaya ilçesinin doğusunda yer alan İmrahor Viyadüğü ve Eymir Gölü Havzası arasında yer alan; 9,5 kilometrelik uzunluğa ve 290 hektar büyüklüğüne sahip olan alan üzerinde inşa edilecek.

Ankara’nın Nefes Kaynağı Olacak

Ankara’nın en büyük yeşil bölgelerinden bir tanesi olması amacı ile hazırlanan proje, adeta Ankara’ya nefes kaynağı olacak. Proje üzerinde yapay bir nehir bulurken; aynı zamanda çeşitli göletler, rekreasyon alanı, atölyeler, konser, festival ve tiyatro gibi sanat etkinlikleri için alanlar, spor, ticari faaliyetler için alanları, seyir terası, su gösterisi havuzu, bus pisti, macera bölümleri gibi birçok alan ve satış biriminin yer alacağı oldukça kapsamlı bir proje olan Ankara Projesi’nin önümüzdeki 5 yıllık süreç zarfında tamamlanması hedefleniyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.