Emlak İstanbullulara Müjde! TOKİ’den Yeni Konut Projesi Geliyor!

İstanbullulara Müjde! TOKİ’den Yeni Konut Projesi Geliyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul’da yeni bir proje için atağa geçti

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul’da yeni bir toplu konut projesi hayata geçirebilmek için atağa geçti.

Hali hazırda İstanbul’da satışta olan bir konut projesi bulunmayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbulluların ev sahibi olabilmek hayallerini gerçekleştirebilmeleri adına çalışmalarını sürdürüyor. ÖTE yandan TOKİ, İstanbul’a satışa çıkaracağı konutların hazırlıklarını da yapıyor. Henüz detayları kesinleşmemiş olan söz konusu toplu konut projesinin hangi kesim için hayata geçirileceği de netleşmiş değil. Proje, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından tüm hazırlıkları tamamlanarak satışa çıkmaya hazır bir hale geldiğinde, projenin ayrıntıları, kura çekilişi, başvuru koşulları ve satış ile alakalı olan tüm ayrıntılar da açıklanacak.

Her açıklamasında vatandaşı kira ödermişcesine ev sahibi yapacaklarına vurgu yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, daha önce yapmış olduğu bir açıklamasında Kayaşehir 24’üncü Bölge’ye yapılan başvuruların ardından, Kayaşehir’de hayata geçirilen bin 500 adet konut için en kısa zamanda başvuruların toplanacağını ifade etmişti.

Kayaşehir 24’üncü Bölge Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek?

1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire tipleri ile inşa edilen toplamda bin 892 adet konutun kura yöntemi ile alıcılarına sunulan TOKİ Kayaşehir 24’ncü Bölge Konutları, geçtiğimiz aylarda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişi ile sahiplerini bulmuştu. Söz konusu konutların teslimi ise sözleşmenin imzalanmasının ardından 18 ay içerisinde gerçekleştirilecek. Fakat inşaat çalışmalarının tamamlanmasından dolayı konutların daha erken bir vakitte teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ’nin Kayaşehir 22. Bölge Projesi

TOKİ, İstanbul’daki projelerini de ara vermeden sürdürüyor. Başakşehir Kayaşehir Bölgesi’ni adeta yeniden inşa eden TOKİ, 22. Bölge’de 854 konutluk bir proje daha hayata geçirmeyi planlıyor. Söz konusu olan projenin ihalesi ise 29 Aralık 2017 Saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,087TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et