Emlak İstanbul’da Hayrete Düşüren DASK’lı Konut Sayısı!

İstanbul’da Hayrete Düşüren DASK’lı Konut Sayısı!

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü olan Dr. N. Şerif Çakırsoy İstanbul’daki DASK’lı konut sayıları hakkında açıklamada bulundu.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü olan Dr. N. Şerif Çakırsoy, geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesi’nde bir konferans verdi. Konusu, “Türk Sigortacık ve Özel Emeklilik Sektörünün Genel Görünümü” olan bu konferansda Türkiye’nin sigorta sektörüne yönelik bilgi ve deneyimlerini öğretim üyeleri ve üniversite öğrencileri ile paylaşan Çakırsoy, kasko ve zorunu trafik sigortasının hala daha bu sektördeki Türkiye’nin amiral gemisi niteliğinde olduğunu belirtti. Hayat dışı olan sigortaların yüzde 85 civarında, hayat sigortalarının ise yüzde 15 civarında yapıldığını da dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl olumlu gelişme gösteren sektörün bu yıl da aynı şekilde gelişme gösterdiğini ifade eden Dr. Şerif Çakırsoy, katılım sigortacılığı konusuna da değindi. Katılım sigortacılığını 2017’nin sonlarına doğru yürürlüğe gireceğini, dini inançları nedeniyle sigortacılığa karşı olan, sisteme girmekten kendini alıkoyan kişilerinde sisteme dahil olmasını ve katılım sigortacılığının esasları ve dayanışma anlayışı ile bu sistemin piyasada bir hayli yer edinmesini beklediklerini de açıklamalarına ekledi.

2018’de Trafik Sigortası Fiyatları Artacak

Önümüzdeki yıla yönelik trafik sigortası fiyatları hakkında sorulan soruya cevap veren Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. N. Şerif Çakırsoy, Türkiye’nin dinamik bir piyasaya sahip olduğunu, dolayısıyla 2018 yılında fiyatlarda mutlaka bir artış yaşanabileceğini fakat kesin bir rakam vermesinin doğru olmayacağını söyledi.

İstanbul’da DASK’lı Konut Oranı Yüzde 55 Civarında

Genel Müdür Dr. N. Şerif Çakırsoy, Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonu’nda gerçekleştirmiş olduğu bu konferansında Zorunlu Deprem Sigortası hakkında da açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaklaşık olarak 18 – 19 milyon konut mevcut olduğu, söz konusu rakamın 8 – 9 milyonunun DASK’lı olduğunu ve ayrıca bu rakamın ülkenin yalnızda yüzde 46,2’sine tekabül ettiğini söyledi. İstanbul’da ise, DASK’lı konut oranının yüzde 55 civarına olduğunu, söz konusu oranın ise hiç fena olmadığını dile getirdi.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,498BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,358TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,825TakipçilerTakip Et