Emlak İstanbul'a 'Çin Mahallesi' Yapılacak!

İstanbul’a ‘Çin Mahallesi’ Yapılacak!

Forbes tarafından hazırlanan Dünya'nın en zenginleri listesinde 15. sırada bulunan Yang Huiyan, İstanbul'a bir Çin mahallesi inşa etmeyi planlıyor.

Forbes tarafından hazırlanan Dünya’nın en zenginleri listesinde 15. sırada bulunan Yang Huiyan, İstanbul’a bir Çin mahallesi inşa etmeyi planlıyor.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan Jale Özgentürk’ün haberine göre Çin’in ve Dünya’nın en zengin kadınları arasında yer alan Country Garden Holdings’in patronu olan Yang Huiyan, Kasım ayında Türkiye’ye geliyor. Her yıl Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen Boğaziçi Zirvesi’ne katılacak olan Huiyan’dan İstanbul’a bir gayrimenkul yatırımı yapması bekleniyor.

Tarihi İpek Yolu Yatırımları Devam Ediyor

Tarihi İpek Yolu’nu canlandırmak adına Çin tarafınan 4 yıl önce başlatılan projede altyapı için 8 trilyon dolarlık bir yatırım öngörüsü var. Projenin geliştirilebilmesi adına Çinli yatırımcılar, İpek Yolu üzerindeki ülkelere yeni yatırımlar yapmayı hedefliyor. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı bu ülkelere finans sektörü, enerji sektörü ve tekstil sektörü gibi pek çok Çinli sektör temsilcisi ülkeleri ziyaret ediyor.

Huiyan, Çin’in 3 Gayrimenkul Liderinden Bir Tanesi

Çin’in en büyük 3 gayrimenkul yatırımcılarından bir tanesi olma özelliğini koruyan Country Garden Holdings, aynı zamanda otelcilik ve rezidans işletmeciliği alanında da önemli başarılar gösteriyor. Holdingin patron koltuğunda 1981 doğumlu genç Yang Huiyan yer alırken, Huiyan hem Çin’in, hem de Dünya’nın en zenginleri arasında yer alıyor. 7 milyar dolarlık servet sahibi olması ile birlikte Forbes tarafından hazırlanan Dünya’nın en zenginleri listesinde 15. sırada yerini koruyan Huiyan, aynı zamanda listedeki en genç ikinci milyarder olarak biliniyor.

Başka bir kaynak olan Billionaires Index tarafından yayınlanan habere göre ise Huiyan’ın 2017 yılı itibariyle serveti 20 milyar dolar değerini aşmış durumda.

İstanbul’a Çin Mahallesi!

Jale Özgentürk’ün Hürriyet gazetesinde yayınlanan haberine göre genç milyarder Yang Huiyan, Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından her yıl düzenlenen Boğaziçi Zirvesi’ne katılıyor. Huiyan’ın bu ziyaretindeki gündem maddesi ise Türkiye’ye yapmayı planladığı gayrimenkul yatırımı olarak biliniyor. Özellikle Beyoğlu ve Tarlabaşı muhitlerine özel ilgi gösterdiği belirtilen şirketin, bahsi geçen bölgedeki en büyük projelerden birine sahip olan Çalık Grubu ile bir görüşme yapması da duyulan söylentiler arasında. Toplamda 165 bin metrekare alan üzerine, 952 adet üniten oluşacak projede Çalık Gayrimenkul, butik otel, pansiyon ve otel inşa edecek.

Taksim 360 Projesi için Çalık Gayrimenkul Yetkilileri ile bir araya geleceği beklenen Huiyan’ın dünya genelinde toplamda 700’ün üzerinde projesi var.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five + nine =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et