GayrimenkulEks

İlk Uçuşa Sayılı Günler Kala!

Dünya üzerindeki mega projelerin başında gelen İstanbul 3.Havalimanı Projesi’nde ilk uçuş için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum günü olan 26 Şubat’ta gerçekleştirilecek ilk uçuş merakla bekleniyor.

İlk Uçuşa Sayılı Günler Kala!

Dünya üzerindeki mega projelerin başında gelen İstanbul 3.Havalimanı Projesi’nde ilk uçuş için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum günü olan 26 Şubat’ta gerçekleştirilecek ilk uçuş merakla bekleniyor.

Dünya üzerinden en büyük mega projeler sıralamasında zirvenin sahibi olan İstanbul 3. Havalimanı Projesi’nde ilerleyen günler 10 tarihi ana şahit olunacak. Söz konusu mega projenin tamamlanan pistinde ilk uçuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğduğu günde, yani 26 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Havalimanı inşaatındaki son durum ise; Türk Hava Yolları’nın kargo hizmetleri adına hangar yapımına başlanırken, hava yolu şirketleri İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yerine almak üzere başvurulara başladı.

Hastane Kurulması İçin Arazi Talep Ediliyor

Bunun ile beraber sağlık kuruluşları, sağlık turizmi adına hastane inşa edilebilmesi için bir arazi talebinde bulunuyor. Öte yandan hali hazırda hizmet vermekte olan Atatürk Havalimanı’nın ise bir sonraki yılın başında kapatılması planlanıyor. Havaalanına kargo, yolcu taşımacılığı adına liman yapımına da start verilecek. Taahhüt verilenin de üzerinde yolcunun ağırlanacağı bu havaalanında yaklaşık olarak 100 bin kişiye de istihdam sağlanmış olacak. Bölgedeki dünyanın her yerine taşımacılık yapacak tek havaalanı olan bu projede, ağırlık Türk Hava Yolları’nda olacak.

Kolin İnşaat Yönetim Kurulu ve İNTES Başkanı olan Celal Koloğlu tarafından söz konusu mega proje hakkında en son verilen bilgilere göre, 2 adet uçuş pisti, 1 milyon 200 metrekare büyüklüğüne sahip olan kapalı terminal binası, ve 30 bin araç kapasiteli kapalı otopark 29 Ekim 2018 tarihinde açılışa hazır olacak. Söz konusu olan 2 pistte iniş – kalkış için uygun olacak ve bu iki yönlü uçuş pisti bulunan Türkiye’deki ilk havalimanı olma niteliğine sahip olacak. Ayrıca pistlerin tamamlandığı ve şuanda testlerin yapıldığı da ifade edilen açıklamada, toplam 6 pistin tamamlanması ile beraber 3 adet kulenin de yapılmış olacağı bilgisine yer verildi.

Benzer Haber:  3. Havalimanı’na İlk Uçak O Tarihte İnecek!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ