Emlak O İki Büyük Konut Üreticisinden İstanbullulara Ucuz Konut Müjdesi!

O İki Büyük Konut Üreticisinden İstanbullulara Ucuz Konut Müjdesi!

Kiptaş ve TOKİ önümüzdeki yıl içerisinde İstanbul’da yaşamını sürdürüp ev sahibi olamayan dar gelirler için uygun fiyatlı konut üretmeye hazırlanıyor.

Son zamanlarda hayata geçirilen toplu konut projelerine yenileri daha ekleniyor. İstanbul’da yaşamını sürdüren ve ev sahibi olamayan aileler için Kiptaş ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ucuz konut üretimi için hamle geldi. Söz konusu olan bu iki firma, İstanbullular için totalde 3 bin 854 adet uygun fiyatlı konut üretimi gerçekleştirecek.

Dar Gelirli İstanbullular Artık Ev Sahibi Olabilecek

İstanbul’da konut fiyatlarının günden güne artması sebebiyle dar gelirli aileler için kent bir ev sahibi olabilmek git gide zor bir hal alıyor. Bu nedenle de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul’da hayata geçirmek üzere kendisi için yeni hedefler koydu. TOKİ tarafından koyulan bu hedeflere göre, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıldönümü olan 2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin konut üretimi gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu hedef doğrultusunda ise TOKİ, 2018 yılı içerisine İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Başakşehir bölgesinde toplamda 854 konuttan meydana gelen bir toplu konut projesi hayata geçirecek. Başbakanlık bünyesinde dar gelirli aileler için faaliyet gösteren TOKİ, kurulduğu günden bugüne pek çok konut inşa etti.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kiptaş da İstanbulda ikamet eden aileler için ucuz konut üretimi gerçekleştirmeyi planlıyor. Her geçen gün İstanbul’da konut fiyatlarının artması sebebiyle dar gelirli aileler ev sahibi olamazken, bu iki önemli kuruluş daha çok uygun fiyatlı konut üretimi gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu kapsamda Kiptaş tarafından İstanbul Avrupa Yakası’nın Başakşehir ve Silivri ilçelerinde toplamda 3 bin adet ucuz konut üretimi planlanıyor. Söz konusu olan bu konutların fiyatları ise en fazla 200 bin TL olacak.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

12 + four =

5,349BeğenenlerBeğen
8,759TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,675TakipçilerTakip Et