Emlak Hazır Beton Sektörü İkinci Yarıya Hazır!

Hazır Beton Sektörü İkinci Yarıya Hazır!

2017 yılının Haziran ayına ait olan Hazır Beton Endeksi gerileme göstererek 100.19’a kadar düştü. THBB Başkanı ise konu ile alakalı bir açıklama yaparak, sektörün diğer yarıyı beklediğini belirtti.

2017 yılının Haziran ayına ait olan Hazır Beton Endeksi gerileme göstererek 100.19’a kadar düştü. THBB Başkanı ise konu ile alakalı bir açıklama yaparak, sektörün diğer yarıyı beklediğini belirtti.

Türkiye’de bu yılın Haziran ayına ait olan verilere göre Hazır Beton Endeksi gerileme göstererek 100.19 puana kadar düştü. Bahsi geçen bu gerileme Mayıs ayına kıyasla yüzde 0,6 oranında gerçekleşti. Güven Endeksi’nin henüz eşik değer olarak bilinen 100 puanı bulmamış olması ise hazır beton sektöründeki canlılığın beklenen düzeyde gerçekleşmediğini teyit ediyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Başkanı olan Yavuz Işık konu üzerine yapmış olduğu açıklamasında, geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu güne kadar olan süre zarfı içerisinde yükseliş eğiliminde olan Hazır Beton Endeksi’nin Haziran ayında gerçekleştirmiş olduğu bu düşüşün mevsimsellikten kaynaklandığını belirtti. Ayrıca Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) de Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiş olan Yavuz Işık, buna karşılık olarak hazır beton ve inşaat sektöründe gözlemlenen canlılığın, bu yılın ikinci yarısında artış gösterebileceğini de ifade etti.

Yavuz Işık açıklamalarında, Güven Endeksi haricinde kalan üç endeksinde Haziran döneminde 100 puana ulaştığına dikkat çekerek,   söz konusu bu 3 endeksten en fazla artış gösterenin Beklenti Endeksi olduğunu, bunun nedeninin ise mevsimsellik nedeniyle düşüş gösteren Beklenti Endeksi’nin, ilerleyen zamanlarda bir artış gösterebileceğini de dile getirdi.

Her ay THBB tarafından düzenli olarak açıklanan verilere göre Haziran döneminde Hazır Beton Endeksi’nin yüzde 0,6 oranında düşüş yaşayarak 100.19 puana kadar düştüğünün altı çizildi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,086TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et