O GSM Operatörü 20 Taşınmazını Sattı!

Dünyaca ünlü GSM operatörü şirketi Turkcell grup içi yapılanma çerçevesinde varlıklarını daha iyi kullanabilmek adına toplamda 20 adet taşınmaz malını 387 milyon 824 bin 500 Türk Lirası civarında bir bedel karşılığında sattı.

Dünyaca ünlü GSM operatörü şirketi Turkcell İletişim Hizmetleri A. Ş. tarafından konu ile alakalı olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulundu.

Şirket tarafından dün düzenlenen yönetim kurulu toplantısında grup içi yapılanma çalışmaları altında varlıklarının daha verimli ve iyi yönlendirilebilmesi için Turkcell İletişim A. Ş.’nin mülkü olan 20 adet taşınmaz malın 387 milyon 824 bin 500 TL civarında bir bedel karşılığında sermayesinin tamamına hakim olduğu ortak şirketlerden biri olan Turkcell Gayrimenkul Hizmetleri A. Ş.’ye satılmasına karar verildi.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Aralarında Bulunuyor

Satışa konu olan taşınmaz malların Samsun, Konya, Ankara, Adana, İzmit, Muğla, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Denizli, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Trabzon’a bulunduğu belirtildi.

Yine konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada şirketin Ankara’daki plazasının 126 milyon Türk Lirası bir bedel karşılığında satıldığı, İstanbul Davutpaşa’da yer alan plazasının 30 milyon 320 bin TL’lik bir bedel ile satıldığı, Maltepe’de yer alan plazasının 61 milyon 810 bin TL civarında bir bedel ile satıldığı, Kartal’da yer alan plazasının 32 milyon TL karşılığında satıldığı ve İzmir’de yer alan plazasının ise 52 milyon 110 bin TL civarında bir bedel karşılığında satıldığı ifade edildi.

Oy Birliği İle Karar Verildi

Turkcell İletişim Hizmetleri A. Ş. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, yönetim kurulunun 29 Kasım 2017 tarihli yani dün gerçekleştirmiş oldukları toplantıda, bahsi geçen gayrimenkullerin daha verimli bir şekilde kullanılması adına, yine şirket bünyesinde olan Turkcell Gayrimenkul Hizmetleri A. Ş.’ne, lisanslı değerleme şirketleri tarafından değerlerinin belirlenmesi suretiyle toplamda 387 milyon 824 bin 500 TL bedel karşılığında satılmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.