Emlak Gerçek Zamanlı Gayrimenkul Yatırım Oyunu: Landlord Tycoon

Gerçek Zamanlı Gayrimenkul Yatırım Oyunu: Landlord Tycoon

Günümüzün önemli bir kısmını çalışarak, yemek yiyerek ya da ev ile iş arasındaki yolculuk sürecinde zaman geçirerek harcıyoruz. Peki bu zamanı hem eğlenerek, hem de mevcut piyasa durumlarını yoğunluğa göre yorumlayarak geçirme şansınız olsa?

Günümüzün önemli bir kısmını çalışarak, yemek yiyerek ya da ev ile iş arasındaki yolculuk sürecinde zaman geçirerek harcıyoruz. Peki bu zamanı hem eğlenerek, hem de mevcut piyasa durumlarını yoğunluğa göre yorumlayarak geçirme şansınız olsa?

Landlord Tycoon, emlak sektörü için hazırlanmış olan en başarılı ve en gerçekçi oyun olarak ortaya çıkıyor.. 2015 yılı içerisinde Reality Games’in piyasaya sürmüş olduğu ve Foursquare uygulamasının yoğunluk analizlerini kullanarak hazırlanan bu oyun şuanda 5 milyon oyuncusu ile beraber dünya genelince 50 milyon civarında gayrimenkulü bünyesinde barındırıyor.

Kendi Gayrimenkul Krallığınızı Kurun!

Landlord Tycoon oyununun en önemli özelliği, etrafınızda mevcut bulunan gayrimenkuller için teklif verip satın alabilme imkanına sahip olmanızdır. En önemli bölgeleri portföyünüze katarak kendi gayrimenkul krallığınızı oluşturmaya ve böylelikle de zirveye sahip olmaya çalışıyorsunuz.

Bu oyun ile ayrıca sahip olduğunuz mülkleri gerçek zamanlı olarak kiraya verip bir gelir de elde edebiliyorsunuz. Elde etmiş olduğunuz bu kira geliri ile daha iyi bölgelerde daha iyi gayrimenkulleri satın almaya çalışıyorsunuz. Bu oyun ile gerek bir ev mülkü, gerekse de bir ticari mülk olsun her türlü gayrimenkulü satın alabilmeniz, hatta Times Meydanı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü ya da bir stadyumu dahi satın alabilmeniz mümkün.

İflas Etmemeye Dikkat Edin

Bazen sahip olduğunuz mülk popüler bir mülk olmadığında, onu satmak zorunda da kalabiliyorsunuz. Çünkü Landlord Tycoon’da tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi her gün emlak masrafları için ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor. İflas etmemek ve krallığınızı kaybetmemek için oynadığınız süre boyunca bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

Öte yandan oyunda yer alan “Pazar” bölümüne girerek sadece kendi bölgenizden değil, dünya çapında yeni yerler keşfetmenizde mümkün. Eğer dünya üzerinde popülaritesi yüksek olan bir gayrimenkul ile karşılaşırsanız paranız yettiği takdirde orayı satın alabilirsiz. Fakat bunun içinde açık artırmaya katılmanız gerekebilir.

Tüm bunların yanı sıra ayrıca oyunda birçok açıdan çeşitli özellikler geliştirebiliyorsunuz. Avukat, mal sahibi, muhasebeci, mucit gibi özekliklerin bulunduğu bu oyunda kendi özelliklerinizi geliştirerek diğerlerinin arasından öne çıkmaya çalışıyorsunuz.

Gerçek zamanlı olarak oynayabileceğiniz bu oyun sayesinde yatırım dünyası ve emlak sektörü hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu yol ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

17 + two =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et