Gerçek Zamanlı Gayrimenkul Pazarlama: Periscope

Teknoloji, pek çok alanda dengeleri değiştirdiği gibi gayrimenkul sektöründe de değişikliklere yol açtı. Gayrimenkul pazarlamasında klasik pazarlama anlayışını unutturması beklenen yeni sistem teknolojileri arasında yer alan canlı yayın uygulaması Persicope da her geçen gün daha da yaygınlaşıyor.

Google’ın aniden dijital dünya üzerinde meşhur olması ile beraber arama motoru pazarlaması gibi bir pazarlama alanı ve uzmanlığı ortaya çıktı. Facebook’un yanında sosyal medya ağları da yükselişe geçti. Bunun ardından gelen görsel nitelikli sosyal medya platformları ve mikro blog ağları sosyal medyanın hayatımızda yer edinmesinin kabul edilmesini sağladığı gibi, bu platformların iş dünyası için farklı bir pazarlama kanalı olarak kabul edilmesine de neden oldu.

Son zamanlarda Kullanımı oldukça fazla olan sosyal medya platformlarından alışkın olduğumuz resim ve durum paylaşımlarından tamamen farklı olan Periscope uygulamasının da dünya üzerinde kullanımı bir hayli artmaya başladı. Teknoloji meraklısı olan Türkiye’de de bu canlı yayın uygulaması Periscope’un çok yaygınlaşacağı öngörülüyor.

Gayrimenkul pazarlamasında klasik pazarlama anlayışı ve pazar kanallarının genel olarak amacı, emlak satışı için yalnızca ilan sitelerine ilan vermenin de ötesine geçerek müşterilere farklı bir pazarlama aracı ile canlı yayında emlak tanıtımı yapmaktır. Bahsi geçen bu Periscope uygulaması, şuanda emlak pazarlama kanalı olarak Amerika’daki gayrimenkul şirketleri ve danışmanları tarafından kullanılıyor.

Bu uygulama sayesinde sektörde farklı bir hava yaratmak isteyen profesyonel gayrimenkul danışmanları ve inşaat şirketleri, ellerinde bulunan portföy ve nitelikli konut projeleri için canlı yayın başlatarak gerçek zamanlı bir pazarlama imkanı sağlayabilirler. Sahip olduğunuz portföye ya da kira – satışı talep eden müşterilerinizi günün belirli saatlerinde canlı yayın açarak gayrimenkullerinizin tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle siz de, potansiyel müşterileriniz de zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

Ayrıca bu uygulama ile tanıtılan bir gayrimenkulü beğenen müşteri, o gayrimenkul için sizi ziyarete geldiğinde daha ciddi olacaktır. Eğer ki gayrimenkul pazarlamasın bir marka olmayı hedefliyorsanız,
Periscope uygulamasını başlamanız size yardımcı olacaktır.

1 Görüş

  1. bu pazarlamanın baska bir ötesinde birşey teknoloji ilerledikçe seçeneklerde çoğalıyor periscope pazarlama dahada yaygınlaşmaya basladı bunun sayesinde herkes rahat ediyor

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.