Gayrimenkul Yatırımcısı Her Daim Kazanıyor!

Türkiye’de yatırım denildiği zaman akla ilk olarak gayrimenkul üzerine yatırım yapmak geliyor. Çünkü gayrimenkul sektörü her daim yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Gayrimenkul Yatırımcısı Her Daim Kazanıyor!

Türkiye’de yatırım denildiği zaman akla ilk olarak gayrimenkul üzerine yatırım yapmak geliyor. Çünkü gayrimenkul sektörü her daim yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Gayrimenkul Sektörü Her Daim Yatırımcısının Yüzünü Güldürmeyi Başarıyor  

Türkiye’de yatırımcısının yüzünü en çok güldüren yatırım araçlarından biri gayrimenkul sektörüdür. Her ne kadar gayrimenkul pazarlarının son zamanlarda duraklama dönemi yaşadığı sürekli gündemde yer alsa da konu ile alakalı olarak ortaya konulan verilere bakıldığında durumun hiçte konuşulduğu gibi olmadığını ispat edilmiş oluyor.

Mayıs Ayı Konut Endeksinde Ciddi Oranda Artış Yaşandı

Herkes tarafından malum olduğu üzere Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından her ay düzenli bir şekilde konut fiyat endeksi verileri açıklanıyor. Mayıs ayı için açıklanan verilere göre, yıllık olarak 12,58 civarında gerçekleşen ciddi bir artış gözlemleniyor. Ayrıca ülkenin en büyük 3 ili olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de de 2016 yılının aynı dönemine kıyasla önemli ölçüde artış yaşandığı da görülüyor.

Söz konusu dönemde İstanbul’da yüzde 10,53, Ankara’da yüzde 9,19, İzmir’de ise yüzde 18,56 oranında artış görüldüğü belirtiliyor.

Gayrimenkul Sektörü İyileşmeyi Sürdürüyor

Gayrimenkul sektöründe yaşanacağı tahmin edilen büyük çaplı kriz ilk aşamada yalnızca bir tedirginlik hali meydana getirse de, açıklanan bu iyileşme yönündeki veriler tüm bu tedirginlikleri ve yaşanması beklenen büyük çaplı krizi gerisinde bıraktığına işaret ediyor. En son açıklanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi ve REIDIN Türkiye Gayrimenkul Güven Endeksi verileri de aynı şekilde sektörde yaşanan tüm gerçekliği gözler önüne seriyor. Bu sektördeki herkes tarafından artık sektörün hızlı bir biçimde iyileşme yolunda ilerlediği kabul edilirken söz konusu olan bu gelişmeler ise yatırımcıların dikkatlerini celp ediyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.