EmlakGayrimenkul Sektörü Yatırımlar Hızlanacak Dedi

Gayrimenkul Sektörü Yatırımlar Hızlanacak Dedi

Gayrimenkul sektörü dün yapılan referandum ardından derin bir nefes aldı.

Gayrimenkul sektörü dün yapılan referandum ardından derin bir nefes aldı.

Referandumdan evetin çıkması gayrimenkul sektörü için endişeli bir dönemin geride kalacağının ilk sinyalini verdi.

Gayrimenkul Sektörü Referandum Sonucundan Memnun!

Gayrimenkul sektörü lider firmaları referandum sonuçlarının açıklanmaya başlamasıyla rahatlamaya başladı. Sonucun evet olduğunun netleşmesi sonrasında ise endişeli bekleyiş yerini, gelecek dönemlerde yapılacak planlara bıraktı.

Dün yapılan referandumda seçmenlerin tercihinin evet yönlü olması tüm piyasaları rahatlatırken, gayrimenkul sektörü de istikrar beklentisiyle geleceğe yönelik hedeflerini masaya yatırmaya başladı.

Sektör Liderleri Sonucu Değerlendirdi

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı referandum sonuçlarının sektöre katkılarını değerlendirdi. Süleyman Çetinsaya referandum sonucunu bekleyen yatırımcının zaman kaybetmeden yatırımlara başlayacağına işaret ederek, “Türkiye’nin yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Kısa bir süre içinde ülkemizin ekonomisi hızla hareketlenecek. Yatırımlar için evet kararını bekleyen yatırımcılar düğmeye basarak yatırımlara başlayacak” dedi.

Gayrimenkul sektörü lider firmalarından olan Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı da referandum sonrasında sektörün canlanacağına vurgu yaptı. Seçmenlerin hükümete güvendiğinin altını çizen Doğan Dağ, “Gayrimenkul sektörü şimdi şahlanacak” şeklinde bir değerlendirme yaptı.

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkan Yardımcısı dün yapılan referandum sonuçlarının, güven ortamının yeniden başlaması için önemli bir adım olduğunu kaydetti. Oda Başkan Yardımcısı Nizameddin Aşa, “Sandıktan hayır çıkmış olsaydı, Türkiye’de bazı şeyler daha karışık hale gelecekti” dedi.

Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü referandum değerlendirmesinde evetin sandıktan çıkmasıyla birlikte piyasaların olumlu etkilendiğinin altını çizdi. Hem gayrimenkul sektörünün hem de diğer sektörlerin önünün açılacağını ifade eden Ahmet Sarıcalı, “Referandum sonucu vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Gayrimenkul sektörü liderleri referandumdan evet sonucunun çıkmasını genel olarak olumlu olarak değerlendirdi. Irmak Group ve Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı da aynı görüşlere katıldı. Türkiye ekonomisinin şimdi çok daha güçlü ve istikrarlı olacağını kaydeden Yüksel Akgül, firmalarının 2017 yılında yatırımlara devam edeceğinin de altını çizdi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

three + three =

5,220BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
253TakipçilerTakip Et
1,481TakipçilerTakip Et