Gayrimenkul Danışmanlarının En Çok Aldığı 10 Umutsuz Müşteri Cevabı

Emlakçıların ve gayrimenkul danışmanlarının en çok karşılaştığı 10 müşteri cevabını sizler için listeledik.

Emlakçıların ve gayrimenkul danışmanlarının en çok karşılaştığı 10 müşteri cevabını sizler için listeledik.

Bu listede okuyacağınız tüm cevaplar; müşterilerin emlakçıların karşısında “ben bunu beğenmedim” dememek adına türettikleri farklı farklı cevapları içermektedir.

Düşünmem Lazım

Eğer müşteriniz size düşünmem lazım gibi bir cümle kurduysa satışını yaptığınız ya da kiralamaya çalıştığınız gayrimenkulü istemiyor ve artık ilgilenmiyor demektir. Bu cümleden sonra olumlu sonuç alma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Fiyat Çok Yüksek

Bazı müşterilerin ilk ilgilendiği konu düşünülenin aksine gayrimenkulün fiyatı değildir. Fakat müşterilerden bazıları gayrimenkulün eksik ya da olumsuz yönlerini öne sürerek fiyatı düşürmeye çalışabilirler.

Bu konuda konuşmam gereken başkaları da var

Emlakçıları oyalamanın başka bir yolu da başkalarına danışarak karar vermek zorunda olduğunu öne sürmektir. Eğer konu ile ilgili son kararı verecek kişinin kim olduğunu en başından anlarsanız zaman kazanarak bu satışı olumlu sonuçlandırabilirsiniz.

Biz şöyle bir dolanıp gelelim

Bu cümleyi kuran bir müşteri ya henüz az gayrimenkul gezmiştir ya da daha iyisini ve uygununu bulabileceğini düşünmektedir. Ama üzülmeyin genelde bu tarz müşteriler her zaman ilk önce baktıkları yere geri dönerler.

Siz olsaydınız ne yapardınız? Siz olsaydınız bu evi alır mıydınız?

Genellikle insanlar almak istedikleri bir kararı kesinleştirebilmek için başkalarının da destek vermesini isterler. Daha da önemlisi bu tarz kişiler herhangi birinin fikrinden çok profesyonel bir görüşe önem verirler. İşte bu noktada sonucu değiştirmek artık sizin elinizde olur.

Bunu satın alabilecek gücüm yok

Sunumunuz bittikten sonra sıra fiyat söylemekte ve eğer müşterinizden bu lafı duyarsanız yapmanız gereken tek şey müşterinize mümkün olduğunca farklı ödeme seçeneği gibi imkanlar sunarak satışınızı garantileyebilirsiniz.

Nerelisiniz?

Müşteriniz nereli olduğunuzu sorduğunda anlayın ki yakınlık kurarak indirim bekliyordur ya da pazarlık kapısı açmaya çalışıyordur.

Etrafta daha ucuz yerler var!

Bu da yine pazarlık yapmak isteyen müşterinizin artık köklü cümlesi haline gelmiştir. Siz eğer portföyünüzü geniş tutarsanız müşterilerinizin elinden bu kozu almış olursunuz.

Burada kimler oturuyor?

Bu tür alım satım işlerinde referanslar ve komşular gerçekten de fazlasıyla önemlidir. Eğer siz portföyünüzü buna göre oluşturmuşsanız ve referanslarınız gerçekten iyi ise satış için fazla uğraşmanıza bile gerek kalmaz.

Komisyonda ne yapabiliriz? Bize en son ne olur?

Bütün müşteriler eninde sonunda bu soruyu soracaktır. Çünkü müşteriler pazarlık yapmayı sever ve hatta bununla eğlenirler.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.