EmlakGayrimenkul Danışmanlarına Instagram Kılavuzu

Gayrimenkul Danışmanlarına Instagram Kılavuzu

Sosyal medya platformlarının birçok çeşidi olması ve son zamanlarda kullanımında yaşanan artış, pazarlama alanında da kullanılmasını mecbur hale getiriyor.

Gayrimenkul danışmanlığı bir pazarlama, satış ve özellikle de girişimcilik ve girişkenlik gerektiren bir meslektir. Son dönemlerde her ne kadar yabancı şirketlerin franchise bayiliklerinde artış görülmesi ve ülkedeki gayrimenkul sektöründe hareketlik görülmesinden dolayı bu mesleğe ilgi artsa bile, gayrimenkul danışmanlığı tam anlamıyla yoğun mücadele gerektiriyor.

Bu mesleğe ilk adım attığınız da kiralık ve satılık portföyü oluşturmak, emlak ilan sayfalarının reklamını yapmak, müşterileri çekmek, karşılamak, gayrimenkulleri gezdirmek, satış ve kredi süreçlerini gerçekleştirip takip etmek gibi yapılması gerek pek çok rutin ile karşılaşacaksınız. Fakat tüm bunların aynı sıra çalışma bölgenizde yer alan onlarca meslektaşınız ile de rekabet halinde ve mücadele içerisinde olmanız da gerekecektir.

Meslektaşlarınızla rekabet mücadelesi yaparken sizi onlardan bir adım öne geçirebilecek araç, günümüzün olmazsa olmazları sosyal medya platformlarıdır. Bu platformlarda kişisel hesaplarınızın dışında kişisel markalarınızı yayımlayıp reklamını yapabileceğiniz hesaplar ile yer almak ve bu hesapları aktif olarak kullanmak, sizi diğer gayrimenkul danışmanlarından bir adım öne geçirecektir. Bir gayrimenkul danışmanı Instagram gibi görsel ağırlıklı bir platformda ne yapabilir?

Kurumsal Kimliğinizi Kullanın

Instagram’da kişisel profil kullanmak yerine kurumsal bir profil oluşturun ve çalıştığınız bölgede b kimlik ile tanınmayı sağlayın. Henüz bu çalışma Türkiye’de yaygınlaşmasa da yabancı gayrimenkul danışmanları bu işte çok iyi.

Portföyünüz İçerisinden Paylaşımlar Yapın

Instagram’ı aktif olarak kullanmayı unutmamakla beraber satılık ve kiralık portföyünüzü resimleyerek paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Burada maksat gayrimenkulün resmini çekip paylaşmaktan öte o gayrimenkul hakkında potansiyel müşterilere bilgi vermektir.

Hastag Kullanmaya Özen Gösterin 

İlk olarak Twitter’da kullanılmaya başlayan hastag Instagrama’da sıçramış durumda. Hesabınız üzerinde yapacağınız paylaşımlara, gayrimenkul eğer bir site içerisinde yer alıyorsa ya da nitelikli bir konut projesi ise mutlaka o gayrimenkulü #hastagli bir şekilde paylaşmaya özen gösterin. Böylelikle o hastagli paylaşımlar arasında sizin paylaşımınız da rahatlıkla görülür.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

nine − three =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et