Gayrimenkul Danışmanları İçin Mobil Uygulamalar: Snapchat

2016’dan itibaren Snapchat uygulamasının bu sektöre pazarlama için oldukça sağlam bir potansiyele sahip olan bir uygulama olarak kullanılmaya başlandı.

Daha öncelerde Snapchat uygulamasının emlak sektöründe başarıya imza attığı hakkında birçok haber ve makale yazılmıştı. Fakat 2016’dan itibaren Snapchat uygulamasının bu sektöre pazarlama için oldukça sağlam bir potansiyele sahip olan bir uygulama olarak kullanılmaya başlandı.

Gayrimenkul sektörünün uzmanları tarafından 2016 yılının başından itibaren bu uygulamaya dikkat çekilirken, Snapchat’in kullanıcılarının büyük çoğunlunu gençler oluşturmasına rağmen birçok başarı elde edilmişti. Snapchat Uygulamanın kullanıcılarının yüzde 45’e yakın bir kısmı 18 ve 24 yaş arası gençlerden oluşurken, 34 yaş altı yetişkinlerden oluşan sısmı da yüzde 71’e tekabül ediyor.

Bunun en büyük nedeni ise söz konusu mesajlaşma uygulamasının geçtiğimiz yıl diğer sosyal ağlara kıyasla etkileşim oranında artış göstermesi olarak ifade edildi. Bu zamana kadar her ay 300 milyonun üzerinde kullanıcı sağlayan Snapchat’t her gün 100 milyondan fazla kullanıcı aktif oluyor.

Snapchat’in Emlak Sektöründeki Kullanım Şekli Nedir?

Snapchat’in emlak sektörünün pazarlamasında çeşitli kullanım alanları bulunuyor. Mesela bazı gayrimenkul danışmanları, sorumlu olduğu bölgedeki satılık gayrimenkulü vurgulayabilmek adına bu uygulamayı kullanabiliyor. Bu kullanım, gayrimenkul danışmalarının teknolojiyi aktif olarak kullanabilmelerinde, müşterilerine yenilikçi imajlarını aktarmalarında oldukça fayda sağlıyor.

Söz konusu uygulamanın emlak piyasasında en fazla kullanım alanlarından biri de dünya çapında iletişim kurabilmektir. Dünya üzerinde birçok emlak profesyoneli ile iletişim sağlayarak yeni iş ilişkileri kurmak için Snapchat uygulaması en trend uygulama olarak kabul görmeye başladı. Diğer uygulamalar bu gibi durumlarda vakit kaybı yaşatırken, Snapchat uygulaması ile vakit kaybetmeden hızlı ve kolay bir şekilde iletişim sağlanabiliyor. Portföyünüzde yer alan taşınmazları farklı şehir, farklı ülke hatta farklı kıtalarda yer alan brokerlar ile paylaşarak, döviz cinsinden taşınmaz satışı gerçekleştirmenizin önünü açabilirsiniz. Bu sayede hem satıcıyı memnun eder, hem alıcı ile kendi kariyerinizde bir ilki gerçekleştirmiş olur, hem de elde ettiğiniz başarılarda teknolojiyi kullanmış olarak bir kariyer basamağını daha atlamış olursunuz.

Bunların yanı sıra bu uygulama ile kişisel mesajlar sunarak gerçek zamanlı teklifler alabilir, uygulamanın sahip olduğu coğrafi filtreler sayesinde belli bölgelerdeki potansiyel müşterileri hedefleyebilir ya da alıcıya çıkarmak istediğiniz bir gayrimenkulün önizlemesini kaydederek sanal turlar sayesinde paylaşabilirsiniz.

Müşterilerinizle Sık İletişim Kurmanın Faydası

Emlak sektöründe müşterileriniz ile sık iletişim kurmak, onların yatırım yapabilir seviyesini iyileştirmek ile birlikte, kendi bilinirliğinizi de artıracaktır. Facebook, Instagram, Linkedin gibi sosyal mecralarda bireysel ve portföy tanıtımınızı yapmanız her ne kadar önemliyse, Snapchat uygulaması üzerinden de portföy tanıtımı gerçekleştirmek bilinirlik ve aktiflik açısından oldukça önemlidir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.