Emlak Eylül Ayında Üçüncü Konut Seferberliği Gelebilir!

Eylül Ayında Üçüncü Konut Seferberliği Gelebilir!

2016 Yılının Temmuz ayında geçekleştirilen hain darbe girişiminin hemen sonrasında düzenlenen birinci seferberlikte elde edilen başarı, 2017'nin Şubat-Mart döneminde tekrarlanmış ve rekor üstüne rekor kırılmıştı.

2016 Yılının Temmuz ayında geçekleştirilen hain darbe girişiminin hemen sonrasında düzenlenen birinci seferberlikte elde edilen başarı, 2017’nin Şubat-Mart döneminde tekrarlanmış ve rekor üstüne rekor kırılmıştı.

‘Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası’ hakkında detaylar belirlenmeye başladı. Geçtiğimiz yılın Ağustos- Eylül döneminde ve bu yılın Şubat-Mart döneminde düzenlenen sıfır faizli konut kredisi ürünleri ile konutta seferberlik kampanyasının üçüncüsü için hazırlıklar başladı.

Emlak Konut GYO’nın yüklencisi olduğu inşaat firmalarının da dahil olacağı yeni bir kampanya ile birlikte; minimum yüzde 5 olmak kaydı ile yüzde 20’ye kadar peşinat vererek ev sahibi olunmasının önü açılacak.

İlk Kredi Taksidi Ocak 2019’da!

Anlaşmalı bankalar ile birlikte ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kullandırılacak konut kredisi ürünleri de tam 15 ay, yani yaklaşık 1.5 yıl ertelenerek 2019 yılının Ocak ayında ödenmeye başlanacak!

En az yüzde 5, en fazla ise yüzde 20 teminat ile ev sahibi olunmasının önünü açacak olan Konutta Seferberlik uygulaması, Eylül ayı itibariyle uygulanmaya başlanılacak gibi gözüküyor. Örnek olarak; 500 bin Türk Lirası tutarındaki bir konut için, 25 bin Türk Lirası ila 100 bin Türk Lirası arasında bir peşinat ödemesi yapabilirsiniz. Eğer 100 bin Türk Lirası tutarında bir peşinat ödeyip, kalan 400 bin Türk Lirası için de konut kredisi temin ederseniz; anlaşmalı bankalarda ilk taksit için Ocak 2019 tarihine kadar ödemesiz dönem geçirebilirsiniz.

Konut Kredileri Sabitlenecek!

Emlak Konut GYO’nun öncülüğünde düzenlenecek olan seferberlikte bankalar ile bir anlaşma imzalanacak. Anlaşmalı olan bankalardan konut kredisi temin edildiğinde ise ödemeler 2019 yılının Ocak ayına kadar ertelenebilecek. Bu konut kredisi ürünleri için de piyasada uygulanan konut kredisi faiz oranları olan yüzde 1,10 oranı uygulanırken; 400 bin Türk Lirası tutarındaki konut kredisi için 120 ay vade seçeneğinde ödenecek aylık eşit taksit tutarı 6 bin Türk Lirası’na tekabül edecek. Bu kredinin geri ödenmiş toplam miktarı ise 722 bin Türk Lirası’na tekabül edecek.

Ödemesiz Dönem 1.5 YIl!

Birikime sahip olan yatırımcılar için daha cazip hale gelen konutta seferberlik uygulaması; peşinatın verilmesi ile birlikte 1.5 yıllık ödemesiz döneme girilmesi ile, gayrimenkulün değer artışından faydalanmanın da önü açılıyor.

Proje aşamasındaki konutlar için gerçekleştirilecek olan bu kampanyada, peşinat ödemeleri gerçekleştirildikten sonra inşaatların başlaması ile birlikte ev değerlerinde yükselme olması da kaçınılmaz bir gerçek olacak. Günümüz şartlarında ortalama 500 bin Türk Lirası tutarındaki bir ev için 100 bin Türk Lirası tutarında peşinat ödemesi gerçekleştiren yatırımcılar; 2019’un Ocak ayı itibariyle evlerine sahip olduğunda konutların tahmini değeri 600 ila 650 bin Türk Lirası aralığında olacak.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,088TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,737TakipçilerTakip Et