Eski Başkan Topbaş’ın Bir Projesi Daha Rafta!

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından planlanan Yeşilköy Sahil Projesi rafa kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kadir Topbaş’ın kentte hayata geçirmeyi planladığını Havaray, Haliç – Unkapanı Su Altı Karayolu ve Haliç Teleferik Hattı projelerinden sonra şimdide Yeşilköy Sahil Bandı Düzenleme İnşaatı ihalesini iptal etti.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, eski belediye başkanı Topbaş döneminde ihalesi gerçekleştirilen bir başka projenin daha iptalini gerçekleştirdi. Kasım ayından bu yana Kadir Topbaş’ın ustalık eseri olacağı söylenen Haliç – Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi ile Sefaköy – Başakşehir Havaray Projesi, bir de Haliç’in iki yakasını birbirine bağlayacak olan Pierre Loti – Miniatürk Teleferik Hattı Projesinin ihalelerini iptalini gerçekleştirmesinin ardından şimdi de İstanbul’da Bodrum Sahillerini aratmayacak nitelikte olan Yeşilköy Sahil Projesi için çıkılacak olan ihalenin iptalini gerçekleştirdi.

İhale Kasım’da Geçici Bir Süre İçin İptal Edilmiş

2017’nin 4’üncü ayında ihalesi onaylanan bir sonraki ayda da ihalesi gerçekleştirilen Yeşilköy Sahil Bandı Düzenleme İnşaatı Projesi’nin ihalesinin Kasım ayında iptal edildiği öğrenildi. Basın mensupları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan bir haberde, Mayıs ayında gerçekleştirilen ihalenin yaklaşık olarak 6 ay sonrasında iptal edilmesi için neden olarak da, proje çerçevesinde gerçekleştirilecek olan deniz yapılarının henüz imara planlarına işlenme sürecinin gerçekleşmemesi olarak gösterildi. Söz konusu olan projedeki yapıların imara işlenene kadar rafa kaldırılan bu projenin dosyasında, sahil boyunca giyinme ve soyunma kabinleri, cafe – restoran, balıkçı barınakları, idari bina ve gözetleme kulelerinin inşası yer alıyordu.

Tüm bunların yanı sıra proje kapsamında 102 bin 740 metrekarelik bir alan boyunca kumsal, 3 kilometre uzunluğunda bisiklet ve yaya yolu, 5 basketbol sahası, 9 plaj voleybol sahası, birer voleybol sahası, mini spor ve çocuklara özel oyun alanları ve ayrıca 2 adet ibadethane inşa edilecekti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.