Eski Bakan Müteahhitliğe Geri Döndü

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul'un Halkalı mevkisiinde Bulvar Atakent projesi ile müteahhitlik mesleğine geri döndü.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, politika kariyeri öncesindeki mesleği olan müteahhitliğe geri döndü. Sancaktepe’de gerçekleştirdiği inşaat sonrasında şimdi de Halkalı’da Bulvar Atakent konutlarını inşa edecek.

2002 – 2011 dönemleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanı olan Erdoğan Bayraktar, devam eden süreçte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bakan olarak görev yaptı. Politika kariyeri öncesinde 25 yıllık süreçte müteahhitlik ile ilgilenen Bayraktar, TOKİ’de başkanlık yaptığı dönem içerisinde 81 şehirde 1920 farklı şantiyede toplamda 500 bin adet konut inşa etmişti.

Halkalı Atakent’te yer alan Bulvar Atakent projesi için eski mesleğine geri dönüş yapan Bayraktar, 5 blokta toplamda 391 adet konut, 26 adet ticari birim inşaası gerçekleştirecek. Projenin metrekare fiyatları 3 bin 750 Türk Lirası’ndan başlarken, toplam yatırım değeri ise 200 milyon Türk Lirası olarak belirlendi.

Teslimler 2018’de!

Eski TOKİ Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Erdoğan Bayraktar, müteahhitlik mesleğine geri dönerek Halkalı’da Bulvar Atakent projesini inşa etmeye başladı. 1+1 konut üretimi gerçekleştirmediklerini belirten Bayraktar, satışara henüz başlamamış olmalarına rağmen satış ofisine günlük en az 20 kişinin ziyaret ettiğini belirtti. Teslimatların 2018 yılı içerisinde başlayacağını belirten Bayraktar, hayata geçirilen projenin aile hayatına yönelik olduğunu belirtti.

Kampanyalı Satışlar Başlayacak

Erdoğan Bayraktar, çocuk sahibi olan aileler için 35 daireye özel yüzde 35 indirim kampanyası başlatacaklarını belirtti. Projede en az 2 yıl satın alınan mülkü satamama koşulunun bulunduğunu belirten Bayraktar, kampanyanın 25 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirtti.

Proje içerisinde inşa edilen ticari ünitelerin girişinin, site girişi ile bağımsız bir şekilde olması için konumlandırma yapıldığını belirten Erdoğan Bayraktar, bu düzenlemenin sebebinin sitede yaşayanların güvenliğinin sağlanması olduğunu belirtti. Bayraktar, aynı zamanda çocuklu aileler için de anaokulu, kreş, ilkokul, meslek lisesi ve yurt yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.