En Pahalı Yazlık Bodrum’da, En Ucuz Yazlık Karaburun’da!

Ege bölgesinde yer alan yazlıkların metre kare fiyatları 2 bin Türk Lirası'ndan başlıyorken Çeşme'de 7 bin 500 ila 10 bin Türk Lirası'na, Bodrum'da 12 bin Türk Lirası'na kadar çıkıyor. Karaburun'da ise metrekare fiyatları 2 bin ila 2 bin 750 Türk Lirası arasında değişiyor.

Ege bölgesinde yer alan yazlıkların metre kare fiyatları 2 bin Türk Lirası’ndan başlıyorken Çeşme’de 7 bin 500 ila 10 bin Türk Lirası’na, Bodrum’da 12 bin Türk Lirası’na kadar çıkıyor. Karaburun’da ise metrekare fiyatları 2 bin ila 2 bin 750 Türk Lirası arasında değişiyor.

Ege bölgesi, Türkiye’de önde gelen turizm bölgeleri arasında yer almaya devam ediyor. Bölgede yer alan yazlık konutların fiyatları denize olan yakınlıkları, site içerisinde olmaları ya da olmamaları, binaların yaşı, malzeme kalitesi, bulundukları merkezi konum ve konut büyüklüğü gibi kriterler eşliğinde değişiyor.

Ege bölgesinde yer alan yazlık konutların metrekare fiyatları 2 bin Türk Lirası’ndan başlayarak, 12 bin Türk Lirası’na kadar yükseliyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya’nın yaptığı açıklamada Çeşme ilçesinde yer alan yazlık konuların fiyatları, 2016 yılından bu yana geçen süreçte yüzde 15 ila yüzde 20 arasında bir artış gösterdiğini belirtti. Çeşme’de yer alan yazlık konutların metrekare fiyatlarının 7 bin 500 Türk Lirası ila 10 bin Türk Lirası arasında gerçekleştiğini belirten Maya, Kuşadası’nda yer alan yazlık konutların metrekare fiyatlarının 2 bin 500 ila 3 bin 500 Türk Lirası arasında değiştiğini belirtti. Bölgede yer alan yeni sitelerde yer alan yazlık konutların ise bin 500 ila 5 bin Türk Lirası arasında gerçekleştiğini belirtti.

Ankaralıların Tercihi Karaburun Olarak Değişti

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Maya, İzmir ila İstanbul arasında gerçekleştirilen otoyol projesine ek olarak Gülbahçe ile Karaburun arasındaki yolun iyileştirilmesi ile birlikte Urla ve Karaburun ilçelerinde yer alan yazlık konutlara olan taleplerin arttığını belirtti.

Ankaralı yatırımcıların tercihinin Karaburun ilçesinden yana olduğunu belirten Maya, özellikle son dönemlerde yüzde 30 ila yüzde 40 oranında bir artış yaşanmasının yanısıra yazlık konutların metrekare fiyatlarının 500 ile 750 Türk Lirası aralığına ulaştığını belirtti. İlçede yer alan konuların, denize yakınlıkları ve sahip oldukları manzara ile birlikte metrekare fiyatlarının 2 bin Türk Lirası ile 2 bin 750 Türk Lirası seviyesine ulaşabildiğini belirtti.

A Plus Yazlıklar Zamlanıyor

Hem yerli, hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen ve otel ile pansiyon kullanımı bakımından fazla sayıda marka bulunan Bodrum, Ege bölgesinin en pahalı yazlık konutlarını bulunduruyor. Bodrum bölgesinde A Plus derecesinde yazlıkların olduğunu belirten Maya, yazlık konutların fiyatlarının 6 bin ila 9 bin Türk Lirası arasında değiştiğini, Yalıkavak mevkiinde ise yazlık konut fiyatlarının metrekare bazında 9 bin ila 12 bin Türk Lirası’na kadar çıktığını belirtti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

four × 3 =