GayrimenkulEks

Emlak Sektöründe Mobil Teknoloji Kullanımının Önemi

Emlak Sektöründe Mobil Teknoloji Kullanımının Önemi

Artık çağımızda alışveriş, yeme – içme ve gezme gibi birçok alanda mobil teknoloji dönüşüm sağladığı gibi, bu dönüşüm emlak sektöründe de etkileşim sağladı.

Emlak profesyonelleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, mobil stratejilerin bu sektör üzerindeki en büyük etkisi potansiyel alıcıların birçoğunun akıllı mobil teknolojileri kullanıcı olması olduğu ifade ediliyor. Böylelikle müşterilerin hoşnutluğu üzerinde daha çok yoğunlaşılmış oluyor.

Mobil Teknolojide Kullanılan Videonun Sektör Üzerindeki Etkisi

Ev sahipleri, bir taşınmaz malın sahibi olmanın sağlamış olduğu farklılıkları her yönüyle paylaşırken, bu işlemi genellikle mobil teknoloji üzerinden gerçekleştiriyor. Bunun aksini düşünmek de elbette mümkündür.

Mesela; bir gayrimenkul danışmanı olarak portföyünüzde yer alan gayrimenkulün bir videosunu çekerek bu videoyu sosyal medya üzerinden potansiyel müşterilerin karşısına çıkarabilirsiniz. Böylelikle potansiyel müşteriler uzun uğraşlar neticesinde gayrimenkulün ayağına gitmeye gerek olmadan gayrimenkulün kendisi için uygun olup olmadığına karar verebilir. Bu durum, potansiyel alıcılara mobil teknoloji sayesinde bir gayrimenkul sahibi olma imkanı tanıyor.

Gayrimenkul danışmanları için oldukça elverişli bir pazarlama aracı olan sosyal medya, doğru kullanılmadığı taktirde ise tam bir felakete dönüşebiliyor! Bu yüzden sosyal medyada müşterileriniz ve takipçileriniz için online sunum hazırlarken olabildiğince dikkatli olmalı, paylaşım yaptığınız fotoğraf ve videoları olabildiğinin en iyi haline getirmeli ve gönderilerinizde yer verdiğiniz tanıtım metinleri düzgün bir Türkçe ile kaleme alınmalıdır.

Hızlı İletişim Kurmaya Özen Gösterin

Mobil teknolojinin gelişmesi ile birlikte iletişim kurma hızımız da oldukça yüksek bir ivmeye sahip oldu. Öyle ki, sosyal medyada takip ettiğimiz insanlara ulaşmak, birkaç tuşa basmak kadar kolay iken, aynı zamanda bir o kadarda zor! Bu yüzden sosyal medya hesaplarınızda ulaşılabilir olmayı hedef edinin. Örneğin müşterileriniz tarafından gönderilen DM (sosyal medya özel mesajı)leri kontrol etmeye vaktiniz yoksa ya da e-posta kutunuzu sık güncellemiyorsanız; müşterilerinizin size ulaşabilmesi, size sorularını yöneltebilmesi için WhatsApp hattınızı profilinize iliştirebilirsiniz. Tabi ki müşterilerinizin ve takipçilerinizin en önemli isteği, size her platformdan, istediği her zaman ulaşmak olacaktır.

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.