Emlak Emlak Konut GYO, KAP'a Bilgi Verdi

Emlak Konut GYO, KAP’a Bilgi Verdi

Emlak Konut GYO, Türkiye için çalışmayı ve üretmeyi sürdürürken, Fitch Ratings şirketin kredi notunu güncelledi. Şirket kredi derecelendirme kurumunun açıklaması ardından KAP’a bilgi aktardı.

Emlak Konut GYO, Türkiye için çalışmayı ve üretmeyi sürdürürken, Fitch Ratings şirketin kredi notunu güncelledi. Şirket kredi derecelendirme kurumunun açıklaması ardından KAP’a bilgi aktardı.

Emlak Konut GYO, Fitch Ratings Tarafından Değerledirildi

Emlak Konut GYO, Fitch Ratings tarafından yapılan değerlendirme hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformuna bilgi verdi. Emlak Konut GYO KAP’a yaptığı açıklamada, şirketin TL bazındaki uzun vadeli kredi derecelendirmesinin BB+ seviyesinde olduğunu kaydetti. Uluslararası kredi derecelendirme kurumunun şirketin ulusal notunun ise AA olarak belirlediğini bildirildi. KAP’a yapılan açıklamada şirketin kredi görünümününse “Durağan” olduğu ifade edildi.

Fitch Ratings Açıklaması!

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Fitch Ratings, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketinin yerel para cinsi baz alınarak yaptığı değerlendirmesinde kredi notunu BB+ olarak belirledi. Şirketin ulusal notu ise AA seviyesinde oldu. Kredi derecelendirme kurumu şirketin notunun görünümünü ise durağan seviyesinde bıraktı. Fitch Ratings Nisanın ilk günlerinde şirket hakkında yaptığı açıklamada uzun vadeli kredi notunu BB+ olarak duyurmuştu.

“Benzersiz Bir Gelir Paylaşım Modeli”

Fitch Ratings yaptığı açıklamada şirketin ana hissedarı olan TOKİ’ye işaret ederek, sektörde rekabet gücünün yüksek olduğunu belirtti. Uluslararası kredi derecelendirme kurumu şirkete yönelik yaptığı değerlendirmesinde, şirketin benzersiz gelir paylaşım modelini tamamıyla yansıttığını bildirdi. Bu model sayesinde üretim, finans ve pazarlama noktalarında olası riskleri gayrimenkul firmaları üzerinde bıraktığına vurgu yaptı.

Bu gelimeler sonrasında Emlak Konut, Kamuyu Aydınlata Platformuna bilgi vererek, kredi derecelendirme kurumunun şirket hakkında aldığı kararları kamuoyu ile paylaşmış oldu. Bunun yanında Emlak Konut GYO, resmi internet sitesi üzerinden de aynı açıklamayı yaptı.

Tüm gelişmeler yaşanırken Emlak Konut, Türkiye için yeni projeler hazırlamaya ve üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda Katar’daki fuar etkinliğine katılan Emlak Konut GYO, Katarlı yatırımcılara projelerini tanıtıyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five × three =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et