Emlak Emlak Konut GYO 2017’nin İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Emlak Konut GYO 2017’nin İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Emlak Konut GYO, 2017’nin ilk üç ayında yaptığı satış rakamlarını kamuoyu ile paylaştı.

Emlak Konut GYO, 2017’nin ilk üç ayında yaptığı satış rakamlarını kamuoyu ile paylaştı.

Emlak Konut GYO, 3 Ayda 2 Bin 833 Adet Satış Yaptı

Yapılan açıklamada 2017’nin birinci çeyreğinde iki bin 833 adet konut satışının hayata geçtiği ifade edildi. Emlak Konut GYO, satışların toplamının iki milyar 878 milyon lira olduğunu açıkladı. bu tutarın ise KDV hariç tutar olduğunu kaydetti.

Emlak Konut, Şubatın ilk gününde “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasına başlamıştı. Kampanya vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanmış, bir çok vatandaş bu imkandan yararlanacak ev sahibi olmuştu. Kampanya 1 Şubat ile 31 Mart arasında uygulanmıştı.

İşte bu 2 aylık süreç içerisinde Emlak Konut GYO, aylık bazda ve toplamdaki satışlar hakkında bu gün detaylı bilgileri aktardı. Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamaya göre kampanyanın başladığı il günden Şubat ayının son gününe kadar toplam 943 adetlik bağımsız bölümün satışı gerçekleşti. Kampanya dahilinde mart ayı satışları ise bu rakamın yaklaşık iki kat fazlasına ulaştı. Mart ayının ilk gününden kampanyanın son gününe kadar satışı gerçekleşen bağımsız nite adeti ise 1.779 olarak açıklandı.

Geçen Yılın Satışını İkiye Katladı

Emlak Konut GYO, 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde toplam 2.833 adet bağımsız ünitenin satışına imza attı. 2016 yılının birinci çeyreğinde hayata geçen satış miktarı ise 1.200 adette kalmıştı.

Yapılan açıklamaya göre kampanyadan yararlanan yatırımcılar en fazla 60 aylık vadede konut almayı tercih etti. Toplam satışların yüzde 72 oranının 60 ay vadeli olarak yapıldığı bildirildi. 60 aydan 120 aya kadar vade yaptıranlar ise yüzde üçlük oranı kapsadı. 120 ay üzerindeki vade seçeneğini tercih edenler ise toplam satışların yüzde 25’ini kapsadı.

Kampanya 120 aya kadar vadeli satışı öngörmüştü. 60 aya varan vade seçeneğinde sıfır faiz uygulanmış, 120 aya varan vadelerde ise fark yüzde 0,45 seviyesinde uygulamaya konmuştu.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

11 − two =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et