Emlak Emlak Firmaları ve Danışmanları İçin Reklam Oluşturma Rehberi

Emlak Firmaları ve Danışmanları İçin Reklam Oluşturma Rehberi

Günümüzde birçok emlak firması tarafından emlak ilan sitelerinde ilan açmanın yeterli olduğu düşünülmektedir. Her ne kadar önemli bir kitleye erişilse de; küçük farklılıklar ile ilgi çekmek de mümkün!

Günümüzde birçok emlak firması tarafından emlak ilan sitelerinde ilan açmanın yeterli olduğu düşünülmektedir. Her ne kadar önemli bir kitleye erişilse de; küçük farklılıklar ile ilgi çekmek de mümkün!

Reklam, pazarlamanın ve satış dünyasının en önemli unsuru olduğu gibi dolayısıyla emlak sektörü içinde oldukça önemlidir. Bütün emlak profesyonellerinizin olmazsa olmazı haline gelen reklam, müşteri ararken, satış gerçekleştirirken, marka bilinci oluştururken ve bunun gibi birçok aşamada kullanılan bir araçtır.

Fakat kaliteli bir reklam oluşturmak mutlaka bir strateji geliştirmeye ihtiyaç duyulan oldukça önemli bir konudur. Gün geçtikçe değişim gösteren emlak sektörü ve tüketicilerin davranışları göz önünde bulundurulduğunda bunu gerçekleştirilmesi biraz zor olabilir. İşte sizin için yenilikçi emlak reklam fikirleri…

Alaka Seviyesi

Emlak sektöründe ilgili reklam metninin konu ve hedef kitle ile alaka seviyesi daha fazla kalite puanları alabilmek, yüksek tıklanma oranları elde edebilmek ve düşük seviyede tıklanma oranları maliyeti açısından oldukça önemlidir. Gerek Google, gerekse basılı reklam olsun, reklamın hedef kitle ile olan alaka seviyesi eğer yüksekse, bu size nitelikli satışlar getirir.

Konum

İster dijital, ister basılı olsun bir reklam hazırlarken spesifik bir konum belirlemek önemli bir meseledir. Karşılaşmış oldukları reklam afişleriniz ya da spesifik alanda gördükleri afişiniz, sizin tarafınızdan onlara yardımcı olabileceğiniz fikrine kapılmalarını sağlar.

Görsellik

Bazen bazı reklamlar için bir resim bile çok şey anlatamaya yarayabilir. Bu nedenle de reklam için kullanacağınız görsellerinizi hedef kitlenize özel hazırlamanız gerekir.

Açılış Sayfası

Dijital türden bir reklam hazırlanırken, açılış sayfaları ile reklam metninin uyum içerisinde olmasına dikkat etmek gerekir. İnternet sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterileriniz baktığı ilk sayfa olması sebebiyle işinizi ne denli dikkate aldığınızı gösteren ve ilgisini cezp edecek bir reklam hazırlamalısınız.

Karakter Sayısına Dikkat!

Google üzerinden yapılan reklamlarda karakter sayısı hedef kitle üzerinde daha çok kontrol sahibi olmaya yardımcı oluyor. Bu sebeple reklamlarda firma adı ve açıklayıcı metinlere daha çok yer verilmesi gerekir.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

four × 1 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et