Emlak Diyarbakır'a Rekor Büyüklükte 'Kardeşlik Parkı'

Diyarbakır’a Rekor Büyüklükte ‘Kardeşlik Parkı’

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamayla, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yer alan 40 bin metrekarelik alanın tamamına 'Kardeşlik Parkı' yapılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamayla, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yer alan 40 bin metrekarelik alanın tamamına ‘Kardeşlik Parkı’ yapılacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile birlikte görevlendirme yapılarak hizmet vermeye devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi içerisinde atıl durumda olan ve büyüklüğü 40 bin metrekareye tekabül eden alan üzerine Kardeşlik Parkı yapılacağını duyurdu.

Daha Yeşil Bir Diyarbakır!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ‘Daha yeşil bir Diyarbakır’ amacı ile sürdürülen çalışmalara bir yenisi ekleniyor. Bağlar ilçesinde Şanlıurfa yolu üzerinde yer alan Hamravat Konutları’nın hemen önünde atıl durumda yer alan 40 bin metrekarelik alana Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kardeşlik Parkı’ inşa edilecek.

Çalışmalar Başladı

Rekor büyüklüğe sahip olacak olan park için açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanı Sait Kılıç, park inşası için ilk etapta iş makineleri ile birlikte alandaki hafriyat çıkartma, saha düzeltme çalışmalarının yürütüldüğünü aktardı. Hafriyat çıkartma ve saha düzeltme çalışmalarının bitmesi ile birlikte sulama, elektrik, kanalizasyon, internet hattı gibi çalışmalar için start verileceğini ifade eden Kılıç, park içerisinde yer alacak alanlar hakkında da bilgi verdi.

3.230 Adet Ağaç Dikilecek!

40 bin metrekare üzerine inşa edilecek olan Kardeşlik Parkı içerisinde spor sahalarının, çocuk oyun alanlarının, yürüyüş yollarının, göletlerin, koşu ve bisiklet yollarının yer alacağını belirten Kılıç, aynı zamanda park içerisine tam 3 bin 230 adet ağaç dikileceğini kaydetti.

Kılıç, semtte yer alan çocukların daha iyi bir oyun alanına kavuşmasını hedeflediklerini belirtirken, aynı zamanda vatandaşların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecek daha konforlu yeşil alanlar inşa etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanı Sait Kılıç, park alanın 2018 yılının Mayıs ayına kadar tamamlamayı hedeflediklerini aktardı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

4 + two =

5,362BeğenenlerBeğen
8,821TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,698TakipçilerTakip Et