Emlak Deprem O Bölgedeki Evlerde Büyük Hasara Yol Açtı!

Deprem O Bölgedeki Evlerde Büyük Hasara Yol Açtı!

Dün gece sularında Muğla’da meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem, bölgedeki evlerde büyük hasara yol açtı.

Muğla’nın ula ilçesinde dün gece 23:222 sularında 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından yapılan açıklama da herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı açıklandı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 23:22’de meydana gelen depremin merkez üssü Ula ilçesinin Arıcılar Mahallesi olduğu tespit edildi. Tespit edilen verilere göre deprem yaklaşık olarak yerin 12.19 kilometre altında oluşurken, Muğla’nın merkez ve diğer ilçelerinden de hissedildi. Depremin ardından ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Deprem 5.0 Düzeyinde Meydana Geldi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalara göre depremin büyüklüğü 5.0 düzeyinde. Ula ve çevre illerden hissedilen deprem bölgesine, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri de intikal etti.

Bölgede yapılan incelemelerde depremin Arıcı Mahallesi’nde yer alan evlerde büyük hasar yol açtığı tespit edildi. Depremden dolayı dağlardan düşen kaya parçaları köye ulaşımı sağlayan yolları kapatırken, bölgedeki yollar ve çatılarda çatlaklar meydana geldi. Yol kenarlarındaki bazı ağaçlar ise depremin şiddetine dayanamayarak devrildi.

Depremin ardından 8 artçı sarsıntı daha yaşayan mahalle sakinlerinin tamamı geceyi dışarıda geçirme kararı aldı. Vatandaşlar tüm gece boyunca araçlarında battaniyelere sarılarak ya da ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Jandarma ekipleri tüm gece boyunca deprem bölgesindeydi. Mahalle sakinlerini tek tek gezerek onları evlerine girmeme konusunda uyardı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ise depremin ardından evleri gezerek hasar tespiti yapmaya başladı.

Arıcılar Mahallesi Muhtarı Salim Uysal basın mensuplarına yaptığı açıklamada, depremi çok şiddetli bir şekilde hissettiklerini can kaybı olmadığı için şükrettiklerini, artçı sarsıntıların halen daha sürmesi nedeniyle evlerine giremediklerini söyledi. Mahalle sakinleri ise çocuklarını arabalarında uyuttuklarını ve kendilerinin de ateş yakarak ısınmaya çalıştıklarını anlattı.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,092TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et